Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Krol pakt voor derde keer op rij titel op 1500 meter

Schaatser Krol pakt voor derde keer op rij titel op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Thomas Krol heeft bij de NK afstanden in Heerenveen zijn titel op de 1500 meter opnieuw geprolongeerd. De 29-jarige titelverdediger van Jumbo Visma troefde in de slotrit zijn ploeggenoot Patrick Roest af met 1.44,27 minuten. Kjeld Nuis zette met 1.44,53 de tweede tijd neer. Chris Huizinga werd met 1.45,27 derde.

Achter Krol en Nuis was het ongemeen spannend. Huizinga bleef Patrick Roest nipt voor. Die werd vierde met 1.45,35 en was daarmee twee honderdsten van een seconde sneller dan Jan Blokhuijsen. De Noord-Hollander van Team IKO verzekerde zich met de vijfde tijd ook van een startbewijs voor de wereldbekerwedstrijden.

Krol greep de afgelopen twee jaar bij de NK afstanden de titels op zowel de 1000 als de 1500 meter. In de 'schaatsbubbel' begin dit jaar in Thialf veroverde hij ook de wereldtitel op de 1500 meter, nadat hij een dag eerder na twee valse starts was gediskwalificeerd op de 1000 meter.

Rondje 29,3

Hij dook met een slotronde van 28,9 seconden net onder de beste tijd die Nuis een rit eerder had neergezet. De wereldrecordhouder van Team Reggeborgh lag op het schema van zijn eigen baanrecord, maar moest daar in de slotronde veel op prijsgeven met een rondje 29,3.

Achter de twee specialisten lag het heel dicht bij elkaar. Huizinga, Roest en Blokhuijsen zaten voor de wereldbekertickets aan de goede kant. Wesly Dijs, vorig jaar op de NK nog derde, en Marcel Bosker grepen op respectievelijk twee en drie honderdsten van een seconde net naast een startbewijs.

Meer uit Sport

Sawe prijst 'superschoen' van amper 100 gram na marathonrecord

LONDEN (ANP/RTR) - Sabastian Sawe gaf een dag na zijn opzienbarende wereldrecord in de marathon van Londen credits aan zijn vederlichte hardloopschoenen. De Keniaan rende zondag als eerste atleet ooit in een officiƫle wedstrijd over 42,195 kilometer onder de twee uur (1.59.30). Hij deed dat op 'superschoenen' van Adidas die nog geen 100 gram per stuk wegen. "Het grote verschil is dat hij zo licht en comfortabel is", zei hij tegen verslaggevers. De recordschoen draagt de naam Adizero Adios Pro Evo 3.

19 uur geleden
Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van het toernooi in Madrid bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld kwam terug van een achterstand en was in drie sets uiteindelijk te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-7 (1), 6-3, 6-2.

20 uur geleden
AC Milan en Juventus spelen weer 0-0

MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.

1 dag geleden
Springruiter Greeve voor het eerst Nederlands kampioen

DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.

1 dag geleden
Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

1 dag geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

1 dag geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

1 dag geleden