Schaatser Krol pakt voor derde keer op rij titel op 1500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Thomas Krol heeft bij de NK afstanden in Heerenveen zijn titel op de 1500 meter opnieuw geprolongeerd. De 29-jarige titelverdediger van Jumbo Visma troefde in de slotrit zijn ploeggenoot Patrick Roest af met 1.44,27 minuten. Kjeld Nuis zette met 1.44,53 de tweede tijd neer. Chris Huizinga werd met 1.45,27 derde.
Achter Krol en Nuis was het ongemeen spannend. Huizinga bleef Patrick Roest nipt voor. Die werd vierde met 1.45,35 en was daarmee twee honderdsten van een seconde sneller dan Jan Blokhuijsen. De Noord-Hollander van Team IKO verzekerde zich met de vijfde tijd ook van een startbewijs voor de wereldbekerwedstrijden.
Krol greep de afgelopen twee jaar bij de NK afstanden de titels op zowel de 1000 als de 1500 meter. In de 'schaatsbubbel' begin dit jaar in Thialf veroverde hij ook de wereldtitel op de 1500 meter, nadat hij een dag eerder na twee valse starts was gediskwalificeerd op de 1000 meter.
Rondje 29,3
Hij dook met een slotronde van 28,9 seconden net onder de beste tijd die Nuis een rit eerder had neergezet. De wereldrecordhouder van Team Reggeborgh lag op het schema van zijn eigen baanrecord, maar moest daar in de slotronde veel op prijsgeven met een rondje 29,3.
Achter de twee specialisten lag het heel dicht bij elkaar. Huizinga, Roest en Blokhuijsen zaten voor de wereldbekertickets aan de goede kant. Wesly Dijs, vorig jaar op de NK nog derde, en Marcel Bosker grepen op respectievelijk twee en drie honderdsten van een seconde net naast een startbewijs.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
40 minuten geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
2 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
3 uur geledenCOURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.
5 uur geleden