Schaatser Krol pakt ook goud op 1000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Thomas Krol heeft bij de NK afstanden ook toegeslagen op de 1000 meter. De 27-jarige schaatser van Team Jumbo-Visma won in het uitverkochte Thialf met een tijd van 1.08,35. Hij schreef eerder in Heerenveen ook al de 1500 meter op zijn naam.
Kai Verbij, de regerend wereldkampioen op deze afstand, pakte zilver met 1.08,53. Het brons was voor Dai Dai Ntab. De glorieuze winnaar van de 500 meter finishte in 1.08,87.
De eerste drie van het klassement mogen in principe deelnemen aan de EK afstanden over twee weken in Heerenveen en aan de WK afstanden half februari in Salt Lake City. Olympisch kampioen en wereldrecordhouder Kjeld Nuis heeft echter om aanwijsplekken gevraagd, omdat hij door een zware griepaanval niet in staat was om aan de NK afstanden deel te nemen. Dat zou ten koste kunnen gaan van nummer drie Ntab.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.
50 seconden geledenMAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiële start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.
38 minuten geledenHONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
18 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
1 dag geleden