Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Krol nu ook Europees kampioen op 1500 m

Schaatser Krol nu ook Europees kampioen op 1500 m

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Thomas Krol heeft bij de EK afstanden in Heerenveen de Europese titel veroverd op de 1500 meter. De regerend wereldkampioen op dit onderdeel zegevierde in een tijd van 1.43,67. Achter de onttroonde Russische titelhouder Denis Joeskov (1.44,80) pakte Patrick Roest brons met een tijd van 1.44,82. Koen Verweij moest genoegen nemen met de vijfde tijd (1.45,88).

Olympisch kampioen Kjeld Nuis, die in 2018 de eerste editie van de EK afstanden al oversloeg, ontbrak opnieuw in het deelnemersveld. De 30-jarige blikvanger van Team Jumbo-Visma kreeg voor dit toernooi geen aanwijsplek van de selectiecommissie van de Nederlandse schaatsbond KNSB. Voor de WK afstanden komende maand in Salt Lake City (13-16 februari) kreeg hij wel een startbewijs voor de schaatsmijl en mag hij ook aan de 1000 meter meedoen. Op beide afstanden is Nuis wereldrecordhouder.

Nuis kon zich eind vorige maand bij de NK niet op eigen kracht kwalificeren voor de EK en WK afstanden. Hij was door de gevolgen van een zware griepaanval niet in staat om in Thialf mee te strijden om de diverse startbewijzen.

Meer uit Sport

Verstappen spreekt van 'positieve stap' na eerste racedag Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.

1 uur geleden
Norris ziet pole in sprintrace Miami als beloning voor team

MIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.

1 uur geleden
Verstappen start als vijfde in sprintrace Miami, pole voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.

1 uur geleden
Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

5 uur geleden
Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

9 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

10 uur geleden
Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

1 dag geleden