Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Krol leidt Nederlands podium op 1000 meter in Stavanger

Schaatser Krol leidt Nederlands podium op 1000 meter in Stavanger

STAVANGER (ANP) - Thomas Krol heeft de tweede wereldbekerwedstrijd van het seizoen op de 1000 meter gewonnen. De schaatser van Jumbo-Visma won in het Noorse Stavanger met een tijd van 1.08,66. Hij bleef daarmee ploeggenoot Kai Verbij twee honderdsten van een seconde voor. Kjeld Nuis werd vlak daarachter derde.

Verbij had in een eerdere rit 1.08,68 gereden. Nuis leek in een rechtstreeks duel met Krol in de slotrit in de laatste ronde nog heel dichtbij te komen, maar moest zijn landgenoot voor laten gaan. Hij kwam zelf tot 1.08,74.

Hein Otterspeer, die vorige week de eerste wereldbekerwedstrijd in Polen op zijn naam had geschreven, kwam in een rommelige race tot 1.08,95. Hij werd daarmee achtste. Merijn Scheperkamp werd met 1.10,27 negentiende.

Olympisch kwalificatietoernooi

Krol moest een week eerder nog de zege aan Otterspeer laten met een verschil van 2 honderdsten van een seconde. "Vorige week zat ik er 0,02 achter, nu ervoor. Mooi dat ik aan de goede kant zit. Het is nu al de tweede keer drie op een rij", verwees hij bij de NOS naar het eveneens Nederlandse podium van een week eerder.

"Op de NK afstanden kon je ook al zien dat we op de 1000 meter vier van de beste schaatsers van de wereld hebben", zei Krol. "Ik denk dat iedereen die van schaatsen houdt straks reikhalzend uitkijkt naar het olympisch kwalificatietoernooi. Van ons vieren blijft er sowieso iemand thuis."

Krol, de regerend wereldkampioen op de 1500 meter, kwam bij de wereldbeker vorige week in een rechtstreeks duel met Nuis niet verder dan de zestiende plek. De schaatser van Jumbo-Visma zocht de oorzaak daarvan vooral bij zijn schaatsen die hij niet goed had geslepen. "Ik kwam niet vooruit. Een dag later ging het wel weer goed. Dat is het enige dat ik kan verzinnen."

Meer uit Sport

IndyCar-kampioen Palou moet McLaren miljoenen betalen

LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.

4 uur geleden
Ferrari showt 'compleet veranderde' Formule 1-auto voor 2026

FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.

6 uur geleden
Zverev en De Minaur door naar laatste zestien Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.

6 uur geleden
Tour Down Under past koninginnenrit aan om 'extreem' brandgevaar

BRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.

7 uur geleden
Sabalenka en Alcaraz naar volgende ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.

12 uur geleden
Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

1 dag geleden
Baanwielrenner Hoogland slaat EK opnieuw over

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.

1 dag geleden