Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Krol krijgt eindelijk zijn kans op 1500 meter op Spelen

Schaatser Krol krijgt eindelijk zijn kans op 1500 meter op Spelen

BEIJING (ANP) - Voor schaatser Thomas Krol beginnen de Olympische Spelen in China dinsdag met de 1500 meter. Het zijn de eerste Spelen voor de regerend wereldkampioen op die afstand, nadat hij in 2014 en 2018 naast kwalificatie had gegrepen. "Het is grootser dan alles wat ik tot nu toe heb meegemaakt", zei Krol, die ook meeliep met de Nederlandse ploeg tijdens de openingsceremonie. "Ik denk dat ik daar heel veel energie van heb gekregen, want ik heb ook heel lang moeten wachten op deze kans."

Krol komt uit op drie afstanden bij de Spelen van Beijing, behalve op de 1500 meter ook op de 1000 en 500 meter. De 29-jarige schaatser wil zijn race dinsdag rijden zoals hij de 1500 meter altijd rijdt. "Dat is vol erin, maar met verstand, 1100 meter op 98 procent en dan zien waar het schip strandt", legt hij uit met het gebaar van de vingers gekruist. "In de laatste ronde is het vechten wat je nog over hebt en knokken tot de finish. Ik heb mijn beste race op de 1500 meter nog niet laten zien dit seizoen."

Volgens Krol zijn de schaatsers die erin vliegen op de 1500 meter momenteel de grote favorieten. "Kjeld Nuis en ik rijden zo, maar Zhongyan Ning en Joey Mantia ook, al begint Mantia iets langzamer en heeft die nog iets meer over in de slotronde. Allrounders zoals bijvoorbeeld Patrick Roest komen er momenteel niet echt aan te pas", zegt hij over de schaatsers die de 1500 meter met een vlakker schema rijden.

Een dag van tevoren oefende Krol nog even ‘een 700 meter’. "Om even je slag te pakken en wedstrijdsnelheid op te doen", zegt hij na de training van maandag. "Het ging prima. Het tempo was goed en dat geeft mij vertrouwen voor morgen. Al was ik best moe na die 700 meter, maar dat is normaal. Dan denk je, ik moet straks nog twee rondjes verder, maar morgen heb je zo veel adrenaline, dan trap je daar doorheen." Dat landgenoot Nuis maandag sprak van een slechte generale neemt Krol niet zo serieus. "Hij zal er morgen staan."

Meer uit Sport

3x3-basketbalsters na twee zeges naar kwartfinales op WK

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.

56 minuten geleden
Bisschops wint 100 meter in Finland, zilver Schilder met kogel

TURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.

1 uur geleden
Vollering wint vijfde Giro-rit, Van der Breggen behoudt roze

SANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.

3 uur geleden
Titelfavoriet Sabalenka strandt in kwartfinale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.

6 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt en bereikt halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.

8 uur geleden
Formule 1-coureur Leclerc verlengt contract bij Ferrari

MARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.

13 uur geleden
Tennisser Menšík voor het eerst naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.

21 uur geleden