Schaatser Krol krijgt eindelijk zijn kans op 1500 meter op Spelen
BEIJING (ANP) - Voor schaatser Thomas Krol beginnen de Olympische Spelen in China dinsdag met de 1500 meter. Het zijn de eerste Spelen voor de regerend wereldkampioen op die afstand, nadat hij in 2014 en 2018 naast kwalificatie had gegrepen. "Het is grootser dan alles wat ik tot nu toe heb meegemaakt", zei Krol, die ook meeliep met de Nederlandse ploeg tijdens de openingsceremonie. "Ik denk dat ik daar heel veel energie van heb gekregen, want ik heb ook heel lang moeten wachten op deze kans."
Krol komt uit op drie afstanden bij de Spelen van Beijing, behalve op de 1500 meter ook op de 1000 en 500 meter. De 29-jarige schaatser wil zijn race dinsdag rijden zoals hij de 1500 meter altijd rijdt. "Dat is vol erin, maar met verstand, 1100 meter op 98 procent en dan zien waar het schip strandt", legt hij uit met het gebaar van de vingers gekruist. "In de laatste ronde is het vechten wat je nog over hebt en knokken tot de finish. Ik heb mijn beste race op de 1500 meter nog niet laten zien dit seizoen."
Volgens Krol zijn de schaatsers die erin vliegen op de 1500 meter momenteel de grote favorieten. "Kjeld Nuis en ik rijden zo, maar Zhongyan Ning en Joey Mantia ook, al begint Mantia iets langzamer en heeft die nog iets meer over in de slotronde. Allrounders zoals bijvoorbeeld Patrick Roest komen er momenteel niet echt aan te pas", zegt hij over de schaatsers die de 1500 meter met een vlakker schema rijden.
Een dag van tevoren oefende Krol nog even ‘een 700 meter’. "Om even je slag te pakken en wedstrijdsnelheid op te doen", zegt hij na de training van maandag. "Het ging prima. Het tempo was goed en dat geeft mij vertrouwen voor morgen. Al was ik best moe na die 700 meter, maar dat is normaal. Dan denk je, ik moet straks nog twee rondjes verder, maar morgen heb je zo veel adrenaline, dan trap je daar doorheen." Dat landgenoot Nuis maandag sprak van een slechte generale neemt Krol niet zo serieus. "Hij zal er morgen staan."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
9 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
1 dag geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
1 dag geleden