Schaatser Krol krijgt eindelijk zijn kans op 1500 meter op Spelen
BEIJING (ANP) - Voor schaatser Thomas Krol beginnen de Olympische Spelen in China dinsdag met de 1500 meter. Het zijn de eerste Spelen voor de regerend wereldkampioen op die afstand, nadat hij in 2014 en 2018 naast kwalificatie had gegrepen. "Het is grootser dan alles wat ik tot nu toe heb meegemaakt", zei Krol, die ook meeliep met de Nederlandse ploeg tijdens de openingsceremonie. "Ik denk dat ik daar heel veel energie van heb gekregen, want ik heb ook heel lang moeten wachten op deze kans."
Krol komt uit op drie afstanden bij de Spelen van Beijing, behalve op de 1500 meter ook op de 1000 en 500 meter. De 29-jarige schaatser wil zijn race dinsdag rijden zoals hij de 1500 meter altijd rijdt. "Dat is vol erin, maar met verstand, 1100 meter op 98 procent en dan zien waar het schip strandt", legt hij uit met het gebaar van de vingers gekruist. "In de laatste ronde is het vechten wat je nog over hebt en knokken tot de finish. Ik heb mijn beste race op de 1500 meter nog niet laten zien dit seizoen."
Volgens Krol zijn de schaatsers die erin vliegen op de 1500 meter momenteel de grote favorieten. "Kjeld Nuis en ik rijden zo, maar Zhongyan Ning en Joey Mantia ook, al begint Mantia iets langzamer en heeft die nog iets meer over in de slotronde. Allrounders zoals bijvoorbeeld Patrick Roest komen er momenteel niet echt aan te pas", zegt hij over de schaatsers die de 1500 meter met een vlakker schema rijden.
Een dag van tevoren oefende Krol nog even ‘een 700 meter’. "Om even je slag te pakken en wedstrijdsnelheid op te doen", zegt hij na de training van maandag. "Het ging prima. Het tempo was goed en dat geeft mij vertrouwen voor morgen. Al was ik best moe na die 700 meter, maar dat is normaal. Dan denk je, ik moet straks nog twee rondjes verder, maar morgen heb je zo veel adrenaline, dan trap je daar doorheen." Dat landgenoot Nuis maandag sprak van een slechte generale neemt Krol niet zo serieus. "Hij zal er morgen staan."
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
22 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
1 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
6 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
15 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
16 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
19 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
20 uur geleden