Schaatser Krol in Beijing snelste in trainingswedstrijd
BEIJING (ANP) - Schaatser Thomas Krol heeft maandag in Beijing, in aanloop naar de Olympische Spelen, een trainingswedstrijd over 1000 meter gewonnen. De 29-jarige rijder van Jumbo-Visma kwam in de National Speed Skating Oval tot een tijd van 1.08,84. Aan de testwedstrijd deden acht schaatsers mee.
Krol noteerde eind december bij het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen een winnende tijd van 1.07,24. Eerder deze maand won hij ook bij de EK afstanden de 1000 meter, eveneens in Thialf: 1.07,77. Krol doet bij de Olympische Spelen, die vrijdag beginnen, mee aan de 500, 1000 en 1500 meter.
Marijke Groenewoud was bij een trainingswedstrijd over 1000 meter ook de rapste in Beijing. De Friezin, die uitkomt voor Team Zaanlander, klokte 1.16,30. Bij de Spelen komt ze in actie op de 1500 meter en de massastart.
Bergsma
Jorrit Bergsma, de olympisch kampioen van 2014 op de 10 kilometer, kwam ook de baan op. De 35-jarige ploeggenoot van Groenewoud noteerde op de 3 kilometer de vierde tijd (3.44,38). De voor Canada uitkomende Ted-Jan Bloemen, die Bergsma vier jaar terug opvolgde als winnaar op de olympische 10 kilometer, deed 3.41,15 over zijn race en werd daarmee tweede achter de Noor Hallgeir Engebråten (3.40,60).
Bergsma komt zondag bij de Spelen in actie op de 5000 meter, net als Patrick Roest en titelverdediger Sven Kramer.
Carlijn Achtereekte schaatste maandag de 3 kilometer. De regerend olympisch kampioene op die afstand finishte niet, ze besloot haar race voortijdig. De 3000 meter voor vrouwen is zaterdag de eerste schaatsafstand bij de Olympische Spelen. Achtereekte, favoriete Irene Schouten en Antoinette de Jong zijn de drie Nederlandse deelneemsters.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
23 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
1 dag geleden