Schaatser Krol in Beijing snelste in trainingswedstrijd
BEIJING (ANP) - Schaatser Thomas Krol heeft maandag in Beijing, in aanloop naar de Olympische Spelen, een trainingswedstrijd over 1000 meter gewonnen. De 29-jarige rijder van Jumbo-Visma kwam in de National Speed Skating Oval tot een tijd van 1.08,84. Aan de testwedstrijd deden acht schaatsers mee.
Krol noteerde eind december bij het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen een winnende tijd van 1.07,24. Eerder deze maand won hij ook bij de EK afstanden de 1000 meter, eveneens in Thialf: 1.07,77. Krol doet bij de Olympische Spelen, die vrijdag beginnen, mee aan de 500, 1000 en 1500 meter.
Marijke Groenewoud was bij een trainingswedstrijd over 1000 meter ook de rapste in Beijing. De Friezin, die uitkomt voor Team Zaanlander, klokte 1.16,30. Bij de Spelen komt ze in actie op de 1500 meter en de massastart.
Bergsma
Jorrit Bergsma, de olympisch kampioen van 2014 op de 10 kilometer, kwam ook de baan op. De 35-jarige ploeggenoot van Groenewoud noteerde op de 3 kilometer de vierde tijd (3.44,38). De voor Canada uitkomende Ted-Jan Bloemen, die Bergsma vier jaar terug opvolgde als winnaar op de olympische 10 kilometer, deed 3.41,15 over zijn race en werd daarmee tweede achter de Noor Hallgeir Engebråten (3.40,60).
Bergsma komt zondag bij de Spelen in actie op de 5000 meter, net als Patrick Roest en titelverdediger Sven Kramer.
Carlijn Achtereekte schaatste maandag de 3 kilometer. De regerend olympisch kampioene op die afstand finishte niet, ze besloot haar race voortijdig. De 3000 meter voor vrouwen is zaterdag de eerste schaatsafstand bij de Olympische Spelen. Achtereekte, favoriete Irene Schouten en Antoinette de Jong zijn de drie Nederlandse deelneemsters.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
4 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
13 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
2 dagen geleden