Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Krol herovert wereldtitel 1500 meter, zilver voor Nuis

Schaatser Krol herovert wereldtitel 1500 meter, zilver voor Nuis

HEERENVEEN (ANP) - Thomas Krol heeft op de 1500 meter de wereldtitel heroverd. De 28-jarige schaatser van Team Jumbo-Visma dook bij de WK afstanden in Thialf in de laatste rit onder de leidende tijd van Kjeld Nuis. Krol finishte in 1.43,75 en veroverde daarmee zijn tweede gouden WK-medaille op deze afstand. Zijn eerste wereldtitel pakte hij in 2019.

De onttroonde Nuis moest met een tijd van 1.44,11 genoegen nemen met zilver. Patrick Roest zorgde met de derde tijd (1.45,49) voor een volledig Nederlands WK-podium.

Krol was zaterdag in Thialf nog de schlemiel van de Nederlandse ploeg. Als titelkandidaat vergooide hij zijn kansen door twee keer bij de start niet stil te staan. Daardoor werd Krol gediskwalificeerd.

Meer motivatie

Die grove fout leidde bij de Europese sprintkampioen tot nog wat meer motivatie en concentratie op de 1500 meter. Hij vloog er vanaf de start vol in en opende meteen al sneller dan Nuis. Met een vrijwel vlekkeloze rit wist Krol zijn voorsprong tot aan de finish vast te houden. Met WK-goud gaf hij zijn seizoen alsnog een schitterend slot.

Nuis won de wereldtitel op de 1500 meter in 2017 en 2020. Bij zijn nieuwe ploeg Reggeborgh had hij dit seizoen een moeizame start. Een coronabesmetting in oktober wierp hem ver terug in zijn trainingsprogramma. Na zijn herstel maakte de wereldrecordhouder op de schaatsmijl (1.40,17) net iets te veel fouten om op de 1000 en 1500 meter weer te gaan winnen. Bij de WK was hij vrijwel weer de oude, maar moest hij zijn meerdere erkennen in de ontketende Krol.

Roest belandde ternauwernood op het podium. Zijn marge op nummer 4 Sergei Trofimov uit Rusland bedroeg slechts 0,02 seconde. Voor Roest was het zijn derde WK-medaille. Eerder won hij goud op de ploegachtervolging en behaalde hij zilver op de 5000 meter. Roest gaat later op zondag in Thialf ook op de 10.000 meter nog op medaillejacht.

Meer uit Sport

Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

2 uur geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

2 uur geleden
Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

4 uur geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

4 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

5 uur geleden
Geschokte reacties na vernieling monument wielerlegende Merckx

SINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.

5 uur geleden
Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

1 dag geleden