Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Krol herovert wereldtitel 1500 meter, zilver voor Nuis

Schaatser Krol herovert wereldtitel 1500 meter, zilver voor Nuis

HEERENVEEN (ANP) - Thomas Krol heeft op de 1500 meter de wereldtitel heroverd. De 28-jarige schaatser van Team Jumbo-Visma dook bij de WK afstanden in Thialf in de laatste rit onder de leidende tijd van Kjeld Nuis. Krol finishte in 1.43,75 en veroverde daarmee zijn tweede gouden WK-medaille op deze afstand. Zijn eerste wereldtitel pakte hij in 2019.

De onttroonde Nuis moest met een tijd van 1.44,11 genoegen nemen met zilver. Patrick Roest zorgde met de derde tijd (1.45,49) voor een volledig Nederlands WK-podium.

Krol was zaterdag in Thialf nog de schlemiel van de Nederlandse ploeg. Als titelkandidaat vergooide hij zijn kansen door twee keer bij de start niet stil te staan. Daardoor werd Krol gediskwalificeerd.

Meer motivatie

Die grove fout leidde bij de Europese sprintkampioen tot nog wat meer motivatie en concentratie op de 1500 meter. Hij vloog er vanaf de start vol in en opende meteen al sneller dan Nuis. Met een vrijwel vlekkeloze rit wist Krol zijn voorsprong tot aan de finish vast te houden. Met WK-goud gaf hij zijn seizoen alsnog een schitterend slot.

Nuis won de wereldtitel op de 1500 meter in 2017 en 2020. Bij zijn nieuwe ploeg Reggeborgh had hij dit seizoen een moeizame start. Een coronabesmetting in oktober wierp hem ver terug in zijn trainingsprogramma. Na zijn herstel maakte de wereldrecordhouder op de schaatsmijl (1.40,17) net iets te veel fouten om op de 1000 en 1500 meter weer te gaan winnen. Bij de WK was hij vrijwel weer de oude, maar moest hij zijn meerdere erkennen in de ontketende Krol.

Roest belandde ternauwernood op het podium. Zijn marge op nummer 4 Sergei Trofimov uit Rusland bedroeg slechts 0,02 seconde. Voor Roest was het zijn derde WK-medaille. Eerder won hij goud op de ploegachtervolging en behaalde hij zilver op de 5000 meter. Roest gaat later op zondag in Thialf ook op de 10.000 meter nog op medaillejacht.

Meer uit Sport

Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

34 minuten geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

2 uur geleden
Tennisser Griekspoor stijgt 2 plekken op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.

2 uur geleden
Basketballers Detroit en Cleveland door in play-offs NBA

DETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.

2 uur geleden
Atlete Keetels wint 3 weken na 'Rotterdam' marathon van Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.

13 uur geleden
Verstappen na inhaalrace vijfde in GP Miami, zege Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.

15 uur geleden
Sinner wint masterstoernooi van Madrid voor het eerst

MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.

17 uur geleden