Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Krol herovert wereldtitel 1500 meter, zilver voor Nuis

Schaatser Krol herovert wereldtitel 1500 meter, zilver voor Nuis

HEERENVEEN (ANP) - Thomas Krol heeft op de 1500 meter de wereldtitel heroverd. De 28-jarige schaatser van Team Jumbo-Visma dook bij de WK afstanden in Thialf in de laatste rit onder de leidende tijd van Kjeld Nuis. Krol finishte in 1.43,75 en veroverde daarmee zijn tweede gouden WK-medaille op deze afstand. Zijn eerste wereldtitel pakte hij in 2019.

De onttroonde Nuis moest met een tijd van 1.44,11 genoegen nemen met zilver. Patrick Roest zorgde met de derde tijd (1.45,49) voor een volledig Nederlands WK-podium.

Krol was zaterdag in Thialf nog de schlemiel van de Nederlandse ploeg. Als titelkandidaat vergooide hij zijn kansen door twee keer bij de start niet stil te staan. Daardoor werd Krol gediskwalificeerd.

Meer motivatie

Die grove fout leidde bij de Europese sprintkampioen tot nog wat meer motivatie en concentratie op de 1500 meter. Hij vloog er vanaf de start vol in en opende meteen al sneller dan Nuis. Met een vrijwel vlekkeloze rit wist Krol zijn voorsprong tot aan de finish vast te houden. Met WK-goud gaf hij zijn seizoen alsnog een schitterend slot.

Nuis won de wereldtitel op de 1500 meter in 2017 en 2020. Bij zijn nieuwe ploeg Reggeborgh had hij dit seizoen een moeizame start. Een coronabesmetting in oktober wierp hem ver terug in zijn trainingsprogramma. Na zijn herstel maakte de wereldrecordhouder op de schaatsmijl (1.40,17) net iets te veel fouten om op de 1000 en 1500 meter weer te gaan winnen. Bij de WK was hij vrijwel weer de oude, maar moest hij zijn meerdere erkennen in de ontketende Krol.

Roest belandde ternauwernood op het podium. Zijn marge op nummer 4 Sergei Trofimov uit Rusland bedroeg slechts 0,02 seconde. Voor Roest was het zijn derde WK-medaille. Eerder won hij goud op de ploegachtervolging en behaalde hij zilver op de 5000 meter. Roest gaat later op zondag in Thialf ook op de 10.000 meter nog op medaillejacht.

Meer uit Sport

IJshockeysters VS verslaan Canada in olympische finale

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.

48 minuten geleden
Atlete Visser in Liévin onder WK-limiet 60 meter horden indoor

LIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.

1 uur geleden
Schaatser Nuis gaat nog zeker een jaar door, misschien wel twee

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.

2 uur geleden
Kok rijdt alleen op 1500 meter, Rijpma-de Jong tegen Bowe

MILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.

2 uur geleden
Noorwegen evenaart record van zestien keer goud, Nederland vijfde

MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor de zestiende keer een gouden medaille gewonnen. Dat gebeurde bij de teamsprint op de Noordse combinatie. Noorwegen evenaarde daarmee de prestatie van de vorige Winterspelen in 2022 in Beijing, toen de Scandinaviërs op een recordaantal van zestien gouden plakken uitkwamen.

3 uur geleden
Nuis is meer dan tevreden met 'hoogst haalbare' bronzen medaille

MILAAN (ANP) - Voor Kjeld Nuis voelt het brons op de 1500 meter bij de Spelen van Milaan alsof hij goud heeft gewonnen. De 36-jarige schaatser pakte na zijn olympische titels van Pyeongchang en Beijing voor de derde Spelen op rij een medaille op de schaatsmijl. "Het meest realistische vandaag was brons en als ik dat dan haal, heb ik het hoogst haalbare gepresteerd. Dan moet je supertrots zijn."

3 uur geleden
Oranje-schaatsers op Spelen voor het eerst sinds 1994 zonder goud

MILAAN (ANP) - De Oranje-schaatsers hebben bij de Winterspelen in Milaan voor het eerst geen gouden medaille gewonnen op de vijf individuele afstanden. In 1994 kwam het voor het laatst voor dat Nederland niet wist te winnen op de 500, 1000, 1500, 5000 en 10.000 meter.

3 uur geleden