Schaatser Krol dik tevreden met zijn 1000 meter op WK sprint
HAMAR (ANP) - Thomas Krol kijkt terug op een prima eerste dag op de WK sprint in het Noorse Hamar. De Europees kampioen sprint moet alleen de Canadees Laurent Dubreuil voor zich dulden in het klassement. Met een baanrecord van 1.08,16 won Krol de 1000 meter. "Een baanrecord is super mooi. Ik heb veel tijd teruggepakt, maar net niet genoeg om Dubreuil voor te blijven", zei hij bij de NOS. "Het doet me goed dat ik als olympisch kampioen op de 1000 meter heb laten zien wat ik in huis heb."
Krol gaf toe dat het lastig zou worden, nadat de regerend wereldkampioen op de 500 meter volgens hem een fenomenale rit had gereden met 34,58 op de kortste sprintafstand. "Maar ik ben vooral blij hoe ik hier zelf reed. Ik kreeg een hele mooie kruising op de 1000 meter. Het was een herhaling van mijn olympische rit tegen Havard Lorentzen. Destijds had ik veel aan hem en nu weer."
Op de tweede 500 meter vrijdag moet Krol 0,18 seconde goedmaken op Dubreuil, die naar verwachting eerst tijd op hem zal pakken. "Dat ga ik niet winnen", keek Krol vooruit. "Ik moet proberen het verschil zo klein mogelijk te houden en dan toeslaan op de 1000 meter. Ik hoop dat dat genoeg is."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
2 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
18 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
1 dag geleden