Schaatser Krol dik tevreden met zijn 1000 meter op WK sprint
HAMAR (ANP) - Thomas Krol kijkt terug op een prima eerste dag op de WK sprint in het Noorse Hamar. De Europees kampioen sprint moet alleen de Canadees Laurent Dubreuil voor zich dulden in het klassement. Met een baanrecord van 1.08,16 won Krol de 1000 meter. "Een baanrecord is super mooi. Ik heb veel tijd teruggepakt, maar net niet genoeg om Dubreuil voor te blijven", zei hij bij de NOS. "Het doet me goed dat ik als olympisch kampioen op de 1000 meter heb laten zien wat ik in huis heb."
Krol gaf toe dat het lastig zou worden, nadat de regerend wereldkampioen op de 500 meter volgens hem een fenomenale rit had gereden met 34,58 op de kortste sprintafstand. "Maar ik ben vooral blij hoe ik hier zelf reed. Ik kreeg een hele mooie kruising op de 1000 meter. Het was een herhaling van mijn olympische rit tegen Havard Lorentzen. Destijds had ik veel aan hem en nu weer."
Op de tweede 500 meter vrijdag moet Krol 0,18 seconde goedmaken op Dubreuil, die naar verwachting eerst tijd op hem zal pakken. "Dat ga ik niet winnen", keek Krol vooruit. "Ik moet proberen het verschil zo klein mogelijk te houden en dan toeslaan op de 1000 meter. Ik hoop dat dat genoeg is."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
17 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
3 uur geledenSHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
17 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
1 dag geleden