Schaatser Krol dik tevreden met zijn 1000 meter op WK sprint
HAMAR (ANP) - Thomas Krol kijkt terug op een prima eerste dag op de WK sprint in het Noorse Hamar. De Europees kampioen sprint moet alleen de Canadees Laurent Dubreuil voor zich dulden in het klassement. Met een baanrecord van 1.08,16 won Krol de 1000 meter. "Een baanrecord is super mooi. Ik heb veel tijd teruggepakt, maar net niet genoeg om Dubreuil voor te blijven", zei hij bij de NOS. "Het doet me goed dat ik als olympisch kampioen op de 1000 meter heb laten zien wat ik in huis heb."
Krol gaf toe dat het lastig zou worden, nadat de regerend wereldkampioen op de 500 meter volgens hem een fenomenale rit had gereden met 34,58 op de kortste sprintafstand. "Maar ik ben vooral blij hoe ik hier zelf reed. Ik kreeg een hele mooie kruising op de 1000 meter. Het was een herhaling van mijn olympische rit tegen Havard Lorentzen. Destijds had ik veel aan hem en nu weer."
Op de tweede 500 meter vrijdag moet Krol 0,18 seconde goedmaken op Dubreuil, die naar verwachting eerst tijd op hem zal pakken. "Dat ga ik niet winnen", keek Krol vooruit. "Ik moet proberen het verschil zo klein mogelijk te houden en dan toeslaan op de 1000 meter. Ik hoop dat dat genoeg is."
Meer uit Sport
LOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geƫindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
23 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
2 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
3 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Max Verstappen is door de teambazen uit de Formule 1 voor de vijfde keer op rij verkozen tot beste F1-coureur van het seizoen. Dat bleek na de jaarlijkse stemming. Verstappen won de prijs voor wereldkampioen Lando Norris, die net als vorig jaar als tweede eindigde. Diens teamgenoot bij McLaren, Oscar Piastri, werd derde.
7 uur geleden