Schaatser Krol derde in Salt Lake City op 1500 meter
SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Thomas Krol heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City op de 1500 meter genoegen moeten nemen met brons. Met 1.41,89 moest de regerend wereldkampioen zijn meerdere erkennen in Joey Mantia, die won in 1.41,15. De Amerikaan klopte in zijn rit de Chinees Zhongyan Ning, die met 1.41,38 tweede werd.
Wesley Dijs zette in de eerste rit een toptijd neer met een nieuw persoonlijk record van 1.42,38. Daarmee werd de 26-jarige schaatser verrassend vierde.
Olympisch kampioen Kjeld Nuis nam het in de slotrit op tegen Min Seok Kim, die eerder de beste was in het Poolse Tomaszów Mazowiecki. De 32-jarige schaatser van Reggeborgh werd na een zware laatste ronde op de meet geklopt door de Zuid-Koreaan. Met 1.43,04 werd hij slechts elfde.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.
18 minuten geledenTASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.
35 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.
52 minuten geledenMONACO (ANP) - De mondiale strijd tegen doping is vastgelopen, omdat sporters de huidige opsporingssystemen dankzij steeds geavanceerdere methoden weten te ontwijken. Dat stelt David Howman, de baas van de onafhankelijke instantie die doping opspoort in de atletiek, AIU.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Niels Zonneveld heeft bij het WK in Alexandra Palace in Londen voor de eerste Nederlandse overwinning gezorgd. Zonneveld versloeg Haupai Puha uit Nieuw-Zeeland in drie sets. Het werd 3-0 voor de 27-jarige Nederlander.
5 uur geledenNAMEN (ANP) - Mathieu van der Poel verschijnt zondag na slechts twee specifieke crosstrainingen aan de start van de veldrit in Namen. "Ik ben misschien nog een procentje minder dan vorig jaar", laat hij weten via zijn ploeg Alpecin Premier Tech. "Maar ik verwacht dat ik kan strijden voor de winst."
6 uur geledenTASJKENT (ANP) - Mohammed ben Sulayem is zoals verwacht op een congres in Tasjkent herkozen als voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 64-jarige preses uit de Verenigde Arabische Emiraten was de enige kandidaat.
7 uur geleden