Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Krol blijft aan kop bij EK sprint in Thialf

Schaatser Krol blijft aan kop bij EK sprint in Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Thomas Krol begint bij de EK sprint in Heerenveen als koploper aan de afsluitende 1000 meter. Hij wist in de tweede manche van de 500 meter zijn leidende positie in het klassement te behouden. Krol reed met 35,30 seconden de achtste tijd. Daarmee hield hij voor de tweede race op de kilometer een marge van 0,32 seconde over op nummer 2 Hein Otterspeer. Krol won zaterdag de eerste manche op de 1000 meter (1.07,49) met ruim verschil.

Otterspeer reed zondag de vijfde tijd: 35,12. De Duitser Joel Dufter bleef derde in het klassement met de zesde tijd (35,23). Hij moet 0,72 seconde goedmaken op Krol.

Tweevoudig kampioen Kai Verbij reed in de tweede manche van de 500 meter de beste tijd (34,58). Voor de onttroonde titelhouder was de EK op zaterdag al na amper 100 meter voorbij. Hij ging kort na de start onderuit op de eerste 500 meter. Daarna reed Verbij op de eerste 1000 meter de tweede tijd (1.08,17).

Meer uit Sport

Griekspoor verliest in tweede ronde Madrid van Brit Draper

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de derde ronde te bereiken van het masterstoernooi van Madrid. De 28-jarige tennisser verloor in de tweede ronde van de als vijfde geplaatste Brit Jack Draper: 6-3 6-4.

11 uur geleden
Djokovic verliest op masterstoernooi Madrid bij eerste optreden

MADRID (ANP) - Novak Djokovic is ook op het masterstoernooi van Madrid in zijn eerste optreden verslagen. De 37-jarige Serviër, als vierde geplaatst in de Spaanse hoofdstad, verloor in twee sets van de Italiaan Matteo Arnaldi: 6-3 6-4.

14 uur geleden
Judoka Catharina verovert brons op EK

PODGORICA (ANP) - De Nederlandse judoka Simeon Catharina heeft bij de Europese kampioenschappen in het Montenegrijnse Podgorica brons veroverd. De 27-jarige Hagenaar versloeg in de klasse tot 100 kilogram de Rus Arman Adamian op waza-ari.

16 uur geleden
Waterpoloërs GZC Donk pakken voor het eerst Europese prijs

GOUDA (ANP) - De waterpoloërs van GZC Donk hebben beslag gelegd op de Challenger Cup. De tweede beslissende wedstrijd tegen EVK Zaibas uit Litouwen werd met 12-9 gewonnen. Twee weken terug ging het uitduel nog met 13-11 verloren.

16 uur geleden
Marc Márquez wint ook sprintrace bij GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - De Spaanse motorcoureur Marc Márquez heeft ook de vijfde sprintrace van het seizoen in de MotoGP gewonnen. Een dag voor de hoofdrace van de Grote Prijs van Spanje hield hij op zijn Ducati in een wedstrijd over twaalf ronden zijn jongere broer Alex Márquez achter zich. De derde plaats was voor de Italiaan Francesco Bagnaia. Márquez, de leider in de WK-stand, won dit seizoen alle tot dusver gereden sprintraces.

17 uur geleden
Van der Breggen wel van start in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Anna van der Breggen neemt zondag deel aan de Ardenner wielerklassieker Luik-Bastenaken-Luik. De renster van SD Worx-Protime meldde zich woensdag nog af voor de Waalse Pijl nadat ze afgelopen zondag door ziekte was afgestapt in de Amstel Gold Race.

18 uur geleden
Schilder wint in record kogelstoten Diamond League in China

XIAMEN (ANP) - Atlete Jessica Schilder heeft bij de eerste wedstrijd uit de Diamond Leaguereeks in het Chinese Xiamen het kogelstoten gewonnen. De 26-jarige Volendamse kwam bij haar eerste poging tot een stoot van 20,47 meter. Daarmee verbeterde ze haar eigen Nederlandse outdoorrecord. De rest van de wedstrijd kon niemand aan die prestatie tippen.

19 uur geleden