Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Kramer gaat door tot Spelen van 2022

Schaatser Kramer gaat door tot Spelen van 2022

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Sven Kramer gaat door tot de Olympische Spelen van 2022 in Peking. De 33-jarige Fries heeft zijn contract bij Jumbo-Visma met twee jaar verlengd. Kramer, die al op vier Spelen van de partij was, hield zijn toekomst de afgelopen tijd steeds open. Hij wilde het jaar voor jaar bekijken.

"We zitten nog twee jaar van de Olympische Winterspelen van Peking, dus er is nog van alles mogelijk", zegt Kramer. "Het zou fantastisch zijn om mijn carrière met een olympische gouden plak af te sluiten."

De tienvoudig Europees en negenvoudig wereldkampioen allround heeft drie olympische titels op de 5 kilometer in bezit. Op de uitpuilende erelijst van Kramer ontbreekt alleen nog olympisch goud op de 10 kilometer. In 2010 in Vancouver ging het mis toen hij de verkeerde baan nam, vier jaar later werd Kramer in Sotsji geklopt door Jorrit Bergsma. In 2018 in Zuid-Korea stortte de Fries helemaal in en greep hij op de langste afstand naast de medailles. Hij zei toen dat dit "normaal gesproken" zijn laatste Spelen waren.

Nadagen

Kramer krijgt in de nadagen van zijn carrière steeds vaker te maken met fysieke problemen, vooral aan zijn rug. Toch wist de grootmeester afgelopen seizoen zowel op de EK als WK afstanden zilver te pakken op de 5000 meter. Ook schaatste Kramer bij de WK met Marcel Bosker en Douwe de Vries in een wereldrecord naar het goud op de ploegachtervolging.

"Mijn seizoen begon wat minder, maar uiteindelijk heb ik na de jaarwisseling nog een aantal mooie dingen kunnen laten zien. Als je bij de WK afstanden op maar vijf tienden van de winnaar eindigt, zegt dat denk ik genoeg", aldus Kramer. "Mijn grootste drijfveer is nog altijd het plezier dat ik uit het schaatsen haal. Dat heb ik nog steeds, dus ik zie geen reden om te stoppen. Ondanks de overwinningen die ik al heb behaald, ben ik nog altijd supergemotiveerd. Ik kijk ernaar uit om ook de komende twee jaar er weer alles aan te doen om het maximale eruit te halen."

Coach Jac Orie is blij met de contractverlenging van Kramer, die hij sinds 2014 onder zijn hoefde heeft. "Sven is een groot kampioen en ik vind het ontzettend leuk om ook de aankomende twee seizoenen nog met hem samen te werken. Als we hem fysiek goed weten te houden, ben ik ervan overtuigd dat hij de komende jaren topprestaties kan leveren."

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.

9 uur geleden
Hockeyers Rotterdam voor tweede keer in historie landskampioen

ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.

12 uur geleden
Tennisser De Jong verslaat routinier Wawrinka op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.

14 uur geleden
Hockeysters Amsterdam pakken landstitel ten koste van Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.

15 uur geleden
Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

17 uur geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

17 uur geleden
Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

19 uur geleden