Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Huizinga wint 5000 meter ruim op kwalificatietoernooi

Schaatser Huizinga wint 5000 meter ruim op kwalificatietoernooi

HEERENVEEN (ANP) - Chris Huizinga heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Heerenveen de 5000 meter op zijn naam geschreven. De 27-jarige schaatser van Team Essent was de snelste met een tijd van 6.06,72. Op ruime afstand eindigde ploeggenoot Beau Snellink als tweede met 6.10,82 en Jorrit Bergsma als derde met 6.13,46. Marcel Bosker werd met 6.15,45 vierde.

Huizinga verbeterde zijn eigen toptijd van 6.09,14 dik. Van de huidige schaatsers in Nederland is alleen Patrick Roest sneller geweest.

"Het plan was onder 6.10 te duiken, maar 6.06 had ik echt niet verwacht", aldus Huizinga, die zei dat de winst vooral in zijn techniek zat. "Technisch rijd ik heel stabiel. Mijn handen op de rug in de bochten, dat werkt voor mij. Daar haal ik ontspanning uit. Maar er zit nog ruimte in."

Roest

Jorrit Bergsma was opgelucht dat hij zich wel gekwalificeerd had voor de wereldbeker, nadat dat vorig jaar niet was gelukt. "Ik ben blij met deze tijd", zei de 38-jarige schaatser van AH-Zaanlander. "Vorig jaar zat het niet mee met blessures en ziektes. Ik ging twee keer het kwalificatietoernooi in terwijl ik niet top was, nu stond ik weer fit aan de start, maar het is geen zekerheid dat je je plaatst."

De eerste vijf schaatsers komen in principe in aanmerking voor een startbewijs voor de wereldbeker. Roest, de regerend wereldkampioen op de 5000 meter, heeft zich echter afgemeld voor het kwalificatietoernooi. Hij komt mogelijk in aanmerking voor een aanwijsplek. Marwin Talsma, die met 6.16,40 de vijfde tijd reed, is daarom nog niet zeker van een ticket voor de wereldbeker.

Het wereldbekerseizoen begint over twee weken in Nagano in Japan, gevolgd door een wedstrijd in de Chinese hoofdstad Beijing.

Meer uit Sport

Stolz nipt snelste op tweede 500 meter in Hamar, Diniz vierde

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.

17 minuten geleden
Opnieuw wereldbekerzege Brand in veldrit van Namen

NAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.

56 minuten geleden
Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

21 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

23 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

1 dag geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

1 dag geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

1 dag geleden