Schaatser Huizinga wint 5000 meter ruim op kwalificatietoernooi
HEERENVEEN (ANP) - Chris Huizinga heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Heerenveen de 5000 meter op zijn naam geschreven. De 27-jarige schaatser van Team Essent was de snelste met een tijd van 6.06,72. Op ruime afstand eindigde ploeggenoot Beau Snellink als tweede met 6.10,82 en Jorrit Bergsma als derde met 6.13,46. Marcel Bosker werd met 6.15,45 vierde.
Huizinga verbeterde zijn eigen toptijd van 6.09,14 dik. Van de huidige schaatsers in Nederland is alleen Patrick Roest sneller geweest.
"Het plan was onder 6.10 te duiken, maar 6.06 had ik echt niet verwacht", aldus Huizinga, die zei dat de winst vooral in zijn techniek zat. "Technisch rijd ik heel stabiel. Mijn handen op de rug in de bochten, dat werkt voor mij. Daar haal ik ontspanning uit. Maar er zit nog ruimte in."
Roest
Jorrit Bergsma was opgelucht dat hij zich wel gekwalificeerd had voor de wereldbeker, nadat dat vorig jaar niet was gelukt. "Ik ben blij met deze tijd", zei de 38-jarige schaatser van AH-Zaanlander. "Vorig jaar zat het niet mee met blessures en ziektes. Ik ging twee keer het kwalificatietoernooi in terwijl ik niet top was, nu stond ik weer fit aan de start, maar het is geen zekerheid dat je je plaatst."
De eerste vijf schaatsers komen in principe in aanmerking voor een startbewijs voor de wereldbeker. Roest, de regerend wereldkampioen op de 5000 meter, heeft zich echter afgemeld voor het kwalificatietoernooi. Hij komt mogelijk in aanmerking voor een aanwijsplek. Marwin Talsma, die met 6.16,40 de vijfde tijd reed, is daarom nog niet zeker van een ticket voor de wereldbeker.
Het wereldbekerseizoen begint over twee weken in Nagano in Japan, gevolgd door een wedstrijd in de Chinese hoofdstad Beijing.
Meer uit Sport
SIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.
10 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.
12 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na de eerste dag van het WK allround derde in het algemeen klassement. De 27-jarige schaatsster kwam op de tweede afstand, de 3000 meter, tot de tweede tijd met 3.57,37. Ragne Wiklund uit Noorwegen en Miho Takagi uit Japan gaan na de eerste dag gedeeld aan de leiding.
1 uur geledenMANSFIELD (ANP) - Arsenal heeft de kwartfinale van de FA Cup bereikt met een 2-1-uitoverwinning op Mansfield Town. Dat is de nummer 16 van de League One, het derde niveau van de Engelse voetbalpiramide.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiër Niels de Langen kan zijn geluk niet op na zijn zilveren medaille op de afdaling. "Dit is wel een hele bijzondere", zei De Langen na de medailleceremonie telefonisch tegen het ANP. "Om zo de Spelen te beginnen, en met mensen op de tribune, dat is een onbeschrijfelijk gevoel."
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn in de achterhoede begonnen bij het WK allround. Marcel Bosker was met 37,17 de beste Nederlander op de vijftiende plaats. Jordan Stolz won de 500 meter in 34,22.
2 uur geledenSIENA (ANP) - De Zwitserse wielrenster Elise Chabbey heeft de Strade Bianche gewonnen. In de straten van Siena was ze de sterkste van een groep van acht vrouwen die samen de voet van de steile Via Santa Catarina haalde. Het is de eerste keer dat de renster van FDJ-Suez de Italiaanse voorjaarsklassieker wint. De tweede plaats was voor Kasia Niewiadoma uit Polen, voor de Duitse Franziska Koch.
2 uur geleden