Schaatser Huizinga wint 5000 meter ruim op kwalificatietoernooi
HEERENVEEN (ANP) - Chris Huizinga heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Heerenveen de 5000 meter op zijn naam geschreven. De 27-jarige schaatser van Team Essent was de snelste met een tijd van 6.06,72. Op ruime afstand eindigde ploeggenoot Beau Snellink als tweede met 6.10,82 en Jorrit Bergsma als derde met 6.13,46. Marcel Bosker werd met 6.15,45 vierde.
Huizinga verbeterde zijn eigen toptijd van 6.09,14 dik. Van de huidige schaatsers in Nederland is alleen Patrick Roest sneller geweest.
"Het plan was onder 6.10 te duiken, maar 6.06 had ik echt niet verwacht", aldus Huizinga, die zei dat de winst vooral in zijn techniek zat. "Technisch rijd ik heel stabiel. Mijn handen op de rug in de bochten, dat werkt voor mij. Daar haal ik ontspanning uit. Maar er zit nog ruimte in."
Roest
Jorrit Bergsma was opgelucht dat hij zich wel gekwalificeerd had voor de wereldbeker, nadat dat vorig jaar niet was gelukt. "Ik ben blij met deze tijd", zei de 38-jarige schaatser van AH-Zaanlander. "Vorig jaar zat het niet mee met blessures en ziektes. Ik ging twee keer het kwalificatietoernooi in terwijl ik niet top was, nu stond ik weer fit aan de start, maar het is geen zekerheid dat je je plaatst."
De eerste vijf schaatsers komen in principe in aanmerking voor een startbewijs voor de wereldbeker. Roest, de regerend wereldkampioen op de 5000 meter, heeft zich echter afgemeld voor het kwalificatietoernooi. Hij komt mogelijk in aanmerking voor een aanwijsplek. Marwin Talsma, die met 6.16,40 de vijfde tijd reed, is daarom nog niet zeker van een ticket voor de wereldbeker.
Het wereldbekerseizoen begint over twee weken in Nagano in Japan, gevolgd door een wedstrijd in de Chinese hoofdstad Beijing.
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
9 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
11 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.
13 uur geleden