Schaatser Huizinga wint 5000 meter ruim op kwalificatietoernooi
HEERENVEEN (ANP) - Chris Huizinga heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Heerenveen de 5000 meter op zijn naam geschreven. De 27-jarige schaatser van Team Essent was de snelste met een tijd van 6.06,72. Op ruime afstand eindigde ploeggenoot Beau Snellink als tweede met 6.10,82 en Jorrit Bergsma als derde met 6.13,46. Marcel Bosker werd met 6.15,45 vierde.
Huizinga verbeterde zijn eigen toptijd van 6.09,14 dik. Van de huidige schaatsers in Nederland is alleen Patrick Roest sneller geweest.
"Het plan was onder 6.10 te duiken, maar 6.06 had ik echt niet verwacht", aldus Huizinga, die zei dat de winst vooral in zijn techniek zat. "Technisch rijd ik heel stabiel. Mijn handen op de rug in de bochten, dat werkt voor mij. Daar haal ik ontspanning uit. Maar er zit nog ruimte in."
Roest
Jorrit Bergsma was opgelucht dat hij zich wel gekwalificeerd had voor de wereldbeker, nadat dat vorig jaar niet was gelukt. "Ik ben blij met deze tijd", zei de 38-jarige schaatser van AH-Zaanlander. "Vorig jaar zat het niet mee met blessures en ziektes. Ik ging twee keer het kwalificatietoernooi in terwijl ik niet top was, nu stond ik weer fit aan de start, maar het is geen zekerheid dat je je plaatst."
De eerste vijf schaatsers komen in principe in aanmerking voor een startbewijs voor de wereldbeker. Roest, de regerend wereldkampioen op de 5000 meter, heeft zich echter afgemeld voor het kwalificatietoernooi. Hij komt mogelijk in aanmerking voor een aanwijsplek. Marwin Talsma, die met 6.16,40 de vijfde tijd reed, is daarom nog niet zeker van een ticket voor de wereldbeker.
Het wereldbekerseizoen begint over twee weken in Nagano in Japan, gevolgd door een wedstrijd in de Chinese hoofdstad Beijing.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
21 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
1 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
1 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
6 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
20 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
22 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
23 uur geleden