Schaatser Huizinga aan de leiding op NK na winst op 5000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Chris Huizinga heeft de 5000 meter bij de mannen op de NK allround in Heerenveen op zijn naam geschreven. De 26-jarige schaatser van Team Jumbo-Visma reed een persoonlijk record op een laaglandbaan (6.11,98) en pakte daarmee de leiding in het klassement na dag 1.
Kars Jansman werd tweede met een achterstand van 2,97 seconden. Beau Snellink eindigde met een tijd van 6.17,63 als derde. Jur Veenje, de winnaar van de 500 meter, werd tiende.
In het klassement heeft Huizinga een voorsprong van 2,28 seconden op Marcel Bosker. Snellink is de nummer 3 op 2,78 seconden.
WK allround
Huizinga werd anderhalve week geleden bij de WK afstanden in Calgary nog zevende op de 5000 meter. "Nu heb ik iets volwassener gereden, meer met de kop erbij", reageerde hij bij de NOS. "Dit was wel speciaal, dat je ondanks de jetlag nog zo'n rit kan rijden. Ik heb na terugkomst goed getraind en rust genomen. De concurrentie had er natuurlijk ook last van. We gaan het zien morgen. Nieuwe dag, nieuwe kansen."
Veel nationale toppers slaan het toernooi in Thialf over, omdat ze zich voorbereiden op de WK allround in Inzell, over twee weken.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
49 minuten geledenROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
11 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
14 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
14 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
16 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
16 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
17 uur geleden