Schaatser Hoolwerf vijfde op massastart, titel weer naar Swings
CALGARY (ANP) - Bart Hoolwerf is bij de WK afstanden in Calgary buiten de medailles geëindigd op de massastart. De 26-jarige schaatser uit Eemdijk, die vorig jaar zilver pakte op de WK, werd vijfde. De wereldtitel ging net als een jaar eerder naar olympisch kampioen Bart Swings. De Belg klopte na zestien ronden in de sprint de Canadees Antoine Gélinas-Beaulieu en Livio Wenger uit Zwitserland
In een finale waar geen van de favorieten op de Italianen na steun had van een landgenoot, werd er gekeken en afgewacht. De Nieuw-Zeelander Peter Michael versnelde, maar het viel weer stil. Daarna volgde aanval op aanval. De Fransman Timothy Loubineaud plaatste met nog drie ronden te gaan de aanval, maar hij werd door de aanstormende sprinters bijgehaald. Hoolwerf zat in de slotronde te ver van achteren om mee te sprinten om de medailles.
Meer uit Sport
LAGOS (ANP/RTR) - De Britse bokser Anthony Joshua is woensdagmiddag ontslagen uit het ziekenhuis in Nigeria. De olympisch kampioen van 2012 was daar opgenomen na een auto-ongeluk waarbij maandag twee van zijn boezemvrienden om het leven kwamen.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
1 dag geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
1 dag geleden