Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Harink sterkste in barre marathon op Zweeds natuurijs

Schaatser Harink sterkste in barre marathon op Zweeds natuurijs

LULEA (ANP) - Marathonschaatser Jordy Harink heeft in het Zweedse Lulea de vierde wedstrijd in de Grand Prix op natuurijs gewonnen. Na 100 kilometer won hij de sprint van een kopgroep en eindigde voor Luc ter Haar en Crispijn Ariëns.

In de finale nam Marco van der Tuinde leiding, maar hij werd teruggehaald, waarna er uiteindelijk gesprint moest worden. Harink (28) uit Rouveen bleek de slimste en de snelste en bezorgde zo zijn ploeg Royal A-ware een goede start van de laatste reeks in de Grand Prix.

Een straffe wind drukte de gevoelstemperatuur in Lulea flink naar beneden. De combinatie met zwaar ijs was veel marathonschaatsers te machtig. Het peloton verbrokkelde al snel. Zodanig zelfs, dat de kopgroep uiteindelijk weer een peloton werd omdat de meeste andere rijders gesloopt waren uitgestapt.

Christian Haasjes, winnaar van de Alternatieve Elfstedentocht op de Weissensee, nam intussen de leiding in het klassement over van Jeroen Janissen.

Zaterdag rijden de marathonschaatsers in Lulea de vijfde race in de reeks, zondag vindt de finale plaats.

Meer uit Sport

Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

11 uur geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

14 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

14 uur geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

15 uur geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

16 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

17 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

19 uur geleden