Schaatser Haasjes wint nationale titel op marathon
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Christian Haasjes heeft de nationale titel op de marathon gewonnen. Hij pareerde in de slotfase van de race over 150 ronden een aanval van Jorrit Bergsma en kwam als eerste over de finish in Thialf.
Haasjes is de opvolger van Luc ter Haar, zijn ploeggenoot bij Bouwselect/De Haan Westerhoff. Bergsma was dicht bij zijn derde titel, maar moest genoegen nemen met een tweede plaats. Lars Woelders finishte als derde.
Marijke Groenewoud werd voor het eerst Nederlands kampioen bij de vrouwen. Ze was de snelste in een sprint van een uitgedund peloton na honderd ronden in Thialf. Groenewoud startte als grote favoriet in Heerenveen. Ze reed haar elfde marathon van dit seizoen en won voor de tiende keer.
Groenewoud is de opvolgster van Irene Schouten, die na acht titels op rij afscheid heeft genomen. Bente Kerkhoff, ploeggenote van Groenewoud bij AH-Zaanlander, eindigde als tweede. Kim Talsma finishte als derde. Groenewoud werd zondag vierde op de nationale kampioenschappen allround.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.
56 minuten geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
9 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
22 uur geleden