Schaatser Haasjes wint nationale titel op marathon
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Christian Haasjes heeft de nationale titel op de marathon gewonnen. Hij pareerde in de slotfase van de race over 150 ronden een aanval van Jorrit Bergsma en kwam als eerste over de finish in Thialf.
Haasjes is de opvolger van Luc ter Haar, zijn ploeggenoot bij Bouwselect/De Haan Westerhoff. Bergsma was dicht bij zijn derde titel, maar moest genoegen nemen met een tweede plaats. Lars Woelders finishte als derde.
Marijke Groenewoud werd voor het eerst Nederlands kampioen bij de vrouwen. Ze was de snelste in een sprint van een uitgedund peloton na honderd ronden in Thialf. Groenewoud startte als grote favoriet in Heerenveen. Ze reed haar elfde marathon van dit seizoen en won voor de tiende keer.
Groenewoud is de opvolgster van Irene Schouten, die na acht titels op rij afscheid heeft genomen. Bente Kerkhoff, ploeggenote van Groenewoud bij AH-Zaanlander, eindigde als tweede. Kim Talsma finishte als derde. Groenewoud werd zondag vierde op de nationale kampioenschappen allround.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
18 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
19 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
23 uur geleden