Schaatser Haasjes wint nationale titel op marathon
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Christian Haasjes heeft de nationale titel op de marathon gewonnen. Hij pareerde in de slotfase van de race over 150 ronden een aanval van Jorrit Bergsma en kwam als eerste over de finish in Thialf.
Haasjes is de opvolger van Luc ter Haar, zijn ploeggenoot bij Bouwselect/De Haan Westerhoff. Bergsma was dicht bij zijn derde titel, maar moest genoegen nemen met een tweede plaats. Lars Woelders finishte als derde.
Marijke Groenewoud werd voor het eerst Nederlands kampioen bij de vrouwen. Ze was de snelste in een sprint van een uitgedund peloton na honderd ronden in Thialf. Groenewoud startte als grote favoriet in Heerenveen. Ze reed haar elfde marathon van dit seizoen en won voor de tiende keer.
Groenewoud is de opvolgster van Irene Schouten, die na acht titels op rij afscheid heeft genomen. Bente Kerkhoff, ploeggenote van Groenewoud bij AH-Zaanlander, eindigde als tweede. Kim Talsma finishte als derde. Groenewoud werd zondag vierde op de nationale kampioenschappen allround.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen heeft de titelstrijd in de Formule 1 nog steeds niet opgegeven. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull won op dominante wijze de Grote Prijs van Las Vegas en liep daardoor weer punten in op de McLaren-rijders Lando Norris en Oscar Piastri.
8 minuten geledenCALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).
8 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft zaterdag bij de wereldbekerwedstrijden van Calgary de 1500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene kwam tot een tijd van 1.51,17. Daarmee troefde ze de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi (1.51,68) af. De derde plaats was voor de Amerikaanse Brittany Bowe: 1.51,84.
8 uur geledenCALGARY (ANP) - Jenning de Boo is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als tweede geëindigd op de 500 meter. De Nederlander, vorige week nog goed voor een nationaal record (33,63), kwam tot een tijd van 34,02. De zege was voor de Zuid-Koreaan Kim Jun-ho in 33,99. De Amerikaan Jordan Stolz, die vrijdag De Boo nog aftroefde op de 1000 meter, eindigde als derde, eveneens in 34,02. Het verschil met De Boo was minder dan een honderdste.
8 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de 500 meter gewonnen. Dat deed de wereldkampioene in een tijd van 36,65, minder snel dan vorige week toen ze in Salt Lake City een wereldrecord schaatste: 36,09.
9 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Spaanse tennissers staan zondag in de finale van de Davis Cup. Ze waren in de halve finale te sterk voor Duitsland in Bologna (2-1). Pedro Martínez en Marcel Granollers klopten in het dubbelspel Tim Pütz en Kevin Krawietz: 6-2 3-6 6-3.
10 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour de aflossing gewonnen. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Diede van Oorschot hielden de teams van de Verenigde Staten en Japan achter zich.
12 uur geleden