Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Eitrem passeert Roest op EK allround na 1500 meter

Schaatser Eitrem passeert Roest op EK allround na 1500 meter

HAMAR (ANP) - Patrick Roest is bij het EK allround in Hamar na de 1500 meter de leiding kwijtgeraakt aan zijn Noorse concurrent Sander Eitrem. De 20-jarige Noor won de 1500 meter in 1.44,44. Roest werd tweede met 1.45,83.

Op de 10 kilometer moet Roest 1,78 seconde goedmaken om zijn titel te kunnen prolongeren. De twee schaatsers nemen het tegen elkaar op in de laatste rit van de slotafstand.

Roest ging met een kleine achterstand op Eitrem de laatste ronde van de 1500 meter in. De twee schaatsers kwamen naast elkaar uit op de laatste kruising, waardoor Roest moest inhouden om niet gediskwalificeerd te worden. Hij leverde 1,39 seconde in en dat was meer dan de 1,13 seconde marge die hij had vooraf aan de 1500 meter.

Marcel Bosker kwam in de rit tegen landgenoot Beau Snellink op de 1500 meter tot 1.47,24 en werd daarmee vijfde. Snellink werd achtste met een tijd van 1.49,01. In het klassement staat hij zesde. Bosker staat daar één plaats voor.

Meer uit Sport

Skeletonster Bos op vijfde plaats bij wereldbeker in Sigulda

SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.

36 minuten geleden
Vijftigste wereldbekerzege voor Zwitserse skiër Odermatt

VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.

5 uur geleden
Snowboardster Dekker zevende bij wereldbeker in Carezza

CAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.

5 uur geleden
Schulting houdt geloof dat ze zich kan kwalificeren voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."

7 uur geleden
Wennemars start op OKT op drie afstanden ondanks liesblessure

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.

8 uur geleden
Canadese wereldkampioen snowboarden mist Spelen door knieoperatie

OTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.

9 uur geleden
Verstappen rijdt vanaf komend seizoen met nummer 3 in Formule 1

MONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.

10 uur geleden