Schaatser Eitrem passeert Roest op EK allround na 1500 meter
HAMAR (ANP) - Patrick Roest is bij het EK allround in Hamar na de 1500 meter de leiding kwijtgeraakt aan zijn Noorse concurrent Sander Eitrem. De 20-jarige Noor won de 1500 meter in 1.44,44. Roest werd tweede met 1.45,83.
Op de 10 kilometer moet Roest 1,78 seconde goedmaken om zijn titel te kunnen prolongeren. De twee schaatsers nemen het tegen elkaar op in de laatste rit van de slotafstand.
Roest ging met een kleine achterstand op Eitrem de laatste ronde van de 1500 meter in. De twee schaatsers kwamen naast elkaar uit op de laatste kruising, waardoor Roest moest inhouden om niet gediskwalificeerd te worden. Hij leverde 1,39 seconde in en dat was meer dan de 1,13 seconde marge die hij had vooraf aan de 1500 meter.
Marcel Bosker kwam in de rit tegen landgenoot Beau Snellink op de 1500 meter tot 1.47,24 en werd daarmee vijfde. Snellink werd achtste met een tijd van 1.49,01. In het klassement staat hij zesde. Bosker staat daar één plaats voor.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
15 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden