Schaatser Dijs vijfde op 1500 meter in Quebec, Stolz wint
QUEBEC (ANP) - Wesly Dijs is bij de wereldbekerwedstrijden in Quebec buiten het podium geëindigd. De 1.46,25 van de 28-jarige schaatser was goed voor de vijfde plaats. Regerend wereldkampioen Jordan Stolz pakte de zege. De Amerikaan versloeg met een baanrecord van 1.44,01 de Chinees Zhongyan Ning. Connor Howe uit Canada werd derde.
Thomas Krol kwam als eerste Nederlander in rit drie in actie. De winnaar van olympisch zilver op de 1500 meter startte snel, maar zag zijn rondetijd in de tweede ronde flink oplopen. Hij kwam na een moeizame slotronde tot 1.46,26. Dat was goed voor de zesde plaats.
Dijs werd in zijn rit geklopt door Hallgeir Engebraten uit Noorwegen, die een betere slotronde reed. De schaatser van Reggeborgh, die een week eerder nog derde werd in Salt Lake City, zat nog net onder de tijd van Krol.
Nuis
Stolz en Ning waren daarna veel sneller. De 19-jarige Amerikaan nam meteen afstand van de Chinees en stond die marge niet meer af voor zijn derde wereldbekerzege op de 1500 meter dit seizoen. Ning werd net als een week eerder tweede en verzekerde zich van de eindzege in het klassement, voor Stolz en Dijs.
Kjeld Nuis, winnaar van de wedstrijd in Beijing, had zich afgemeld voor de wedstrijden in Quebec. De olympisch kampioen kwam na de 1000 meter in Salt Lake City vorige week ten val en besloot na een ziekenhuisopname zich op de WK afstanden te richten, die van 15 tot en met 18 februari plaatsvinden in Calgary.
Meer uit Sport
RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
6 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenNOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.
1 dag geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.
1 dag geleden