Schaatser Dijs vijfde op 1500 meter in Quebec, Stolz wint
QUEBEC (ANP) - Wesly Dijs is bij de wereldbekerwedstrijden in Quebec buiten het podium geëindigd. De 1.46,25 van de 28-jarige schaatser was goed voor de vijfde plaats. Regerend wereldkampioen Jordan Stolz pakte de zege. De Amerikaan versloeg met een baanrecord van 1.44,01 de Chinees Zhongyan Ning. Connor Howe uit Canada werd derde.
Thomas Krol kwam als eerste Nederlander in rit drie in actie. De winnaar van olympisch zilver op de 1500 meter startte snel, maar zag zijn rondetijd in de tweede ronde flink oplopen. Hij kwam na een moeizame slotronde tot 1.46,26. Dat was goed voor de zesde plaats.
Dijs werd in zijn rit geklopt door Hallgeir Engebraten uit Noorwegen, die een betere slotronde reed. De schaatser van Reggeborgh, die een week eerder nog derde werd in Salt Lake City, zat nog net onder de tijd van Krol.
Nuis
Stolz en Ning waren daarna veel sneller. De 19-jarige Amerikaan nam meteen afstand van de Chinees en stond die marge niet meer af voor zijn derde wereldbekerzege op de 1500 meter dit seizoen. Ning werd net als een week eerder tweede en verzekerde zich van de eindzege in het klassement, voor Stolz en Dijs.
Kjeld Nuis, winnaar van de wedstrijd in Beijing, had zich afgemeld voor de wedstrijden in Quebec. De olympisch kampioen kwam na de 1000 meter in Salt Lake City vorige week ten val en besloot na een ziekenhuisopname zich op de WK afstanden te richten, die van 15 tot en met 18 februari plaatsvinden in Calgary.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
4 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
13 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
17 uur geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.
1 dag geleden