Schaatser Dijs vijfde op 1500 meter in Quebec, Stolz wint
QUEBEC (ANP) - Wesly Dijs is bij de wereldbekerwedstrijden in Quebec buiten het podium geëindigd. De 1.46,25 van de 28-jarige schaatser was goed voor de vijfde plaats. Regerend wereldkampioen Jordan Stolz pakte de zege. De Amerikaan versloeg met een baanrecord van 1.44,01 de Chinees Zhongyan Ning. Connor Howe uit Canada werd derde.
Thomas Krol kwam als eerste Nederlander in rit drie in actie. De winnaar van olympisch zilver op de 1500 meter startte snel, maar zag zijn rondetijd in de tweede ronde flink oplopen. Hij kwam na een moeizame slotronde tot 1.46,26. Dat was goed voor de zesde plaats.
Dijs werd in zijn rit geklopt door Hallgeir Engebraten uit Noorwegen, die een betere slotronde reed. De schaatser van Reggeborgh, die een week eerder nog derde werd in Salt Lake City, zat nog net onder de tijd van Krol.
Nuis
Stolz en Ning waren daarna veel sneller. De 19-jarige Amerikaan nam meteen afstand van de Chinees en stond die marge niet meer af voor zijn derde wereldbekerzege op de 1500 meter dit seizoen. Ning werd net als een week eerder tweede en verzekerde zich van de eindzege in het klassement, voor Stolz en Dijs.
Kjeld Nuis, winnaar van de wedstrijd in Beijing, had zich afgemeld voor de wedstrijden in Quebec. De olympisch kampioen kwam na de 1000 meter in Salt Lake City vorige week ten val en besloot na een ziekenhuisopname zich op de WK afstanden te richten, die van 15 tot en met 18 februari plaatsvinden in Calgary.
Meer uit Sport
POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
22 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 dag geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
2 dagen geleden