Schaatser Den Hertog wint eerste marathon op Weissensee
TECHENDORF (ANP) - Schaatser Sjoerd den Hertog heeft op de Oostenrijkse Weissensee de Aart Koopmans Memorial gewonnen. De marathonschaatser van AH Zaanlander kwam na 80 kilometer solo over de finish. Wisse Slendebroek won op ruim een minuut de sprint om de tweede plaats voor Lars Woelders.
Den Hertog achterhaalde op de Weissensee de ontsnapte Crispijn Ariëns en ging er daarna alleen vandoor. Hij liep gestaag verder weg bij zijn achtervolgers.
Het is voor de 33-jarige Den Hertog de tweede keer dat hij de wedstrijd op de Weissensee wint. Dat deed hij eerder in 2019.
De Aart Koopmans Memorial is de eerste in een reeks van zes wedstrijden op natuurijs. De eerste drie vinden plaats in Oostenrijk. Het tweede deel van het programma wordt verreden in het Zweedse Lulea.
Meer uit Sport
ANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
57 minuten geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
22 uur geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
1 dag geleden