Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser De Vries stopt op 37-jarige leeftijd

Schaatser De Vries stopt op 37-jarige leeftijd

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Douwe de Vries zet op 37-jarige leeftijd een punt achter zijn topsportcarrière. De Fries reed vorige maand bij de WK afstanden in Salt Lake City zijn laatste wedstrijd. Hij veroverde op de Olympic Oval met Sven Kramer en Marcel Bosker in een wereldrecord het goud op de ploegachtervolging.

"Het afgelopen seizoen is voor mij een beetje teleurstellend verlopen", zegt de schaatser van Jumbo-Visma. "Op de laatste twee weken na, waarin ik wereldkampioen werd op de ploegachtervolging en twee persoonlijke records noteerde. Ik merk dat het allemaal niet meer zo makkelijk gaat als voorheen. Op een bepaald moment is het een keer klaar en dat punt is nu. Het is mooi geweest. Dat mag ik denk ik wel zeggen op mijn 37e."

De Vries, die ook jarenlang marathons reed, veroverde vijf wereldtitels op de ploegachtervolging. Bij de WK afstanden van 2015 in Heerenveen pakte hij brons op de 5000 meter. De Vries werd vorig jaar Nederlands kampioen allround. Hij wist zich nooit te plaatsen voor de Olympische Spelen.

Meer uit Sport

Laatste Dutch Grand Prix trekt recordaantal bezoekers

ZANDVOORT (ANP) - De laatste Grand Prix in Zandvoort heeft een recordaantal van 325.000 toeschouwers getrokken. Dat heeft de organisatie van de Formule 1-race bevestigd. De bezoekers kwamen verspreid over vier dagen naar de badplaats.

1 uur geleden
Verstappen crasht en valt uit in laatste Dutch GP op Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen is gecrasht in de laatste Dutch Grand Prix van Zandvoort. De viervoudig wereldkampioen raakte aan het einde van de eerste ronde de controle kwijt over zijn Red Bull en reed de auto vol in de vangrails. Zijn auto was te beschadigd om verder te rijden.

1 uur geleden
Boermans en Brouwer Nederlands kampioen beachvolleybal

DEN HAAG (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Alexander Brouwer hebben de Nederlandse titel veroverd. Het duo, dat sinds mei samenspeelt, was in Den Haag in de finale veel te sterk voor Matthew Immers en Leon Luini: 21-14 21-11.

1 uur geleden
Formule 1-baas: uniek Zandvoort gaat geschiedenis Formule 1 in

ZANDVOORT (ANP) - Formule 1-baas Stefano Domenicali voelt geen verdriet bij de voorlopig laatste editie van de Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort. "We vertrekken met een positief gevoel, omdat we iets unieks hebben gedaan. Iets dat de geschiedenisboeken van de Formule 1 zal ingaan", zegt hij in een bericht op de officiële website van de Formule 1.

2 uur geleden
Koning is op circuit Zandvoort waar hij prijs uitreikt

ZANDVOORT (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Alexia zijn aangekomen op het circuit van Zandvoort. Dat heeft een verslaggever van het ANP gezien. De koning reikt na afloop van de laatste Dutch GP de prijs uit aan de winnaar.

3 uur geleden
Directeur: kan me Formule 1 niet voorstellen zonder Verstappen

ZANDVOORT (ANP) - Directeur Stefano Domenicali van de Formule 1 is blij met de contractverlenging van Max Verstappen bij Red Bull. De viervoudig wereldkampioen maakte donderdag in Zandvoort bekend dat hij tot en met 2030 voor de renstal van de Oostenrijkse energiedrankfabrikant blijft racen in de koningsklasse.

3 uur geleden
Lammers prijst in open brief 'honderdduizenden' fans Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Sportief directeur Jan Lammers van de Dutch Grand Prix heeft in een open brief de talrijke bezoekers geprezen die de afgelopen zes jaar het circuit van Zandvoort bezochten. "Wat hier de afgelopen zes jaar is ontstaan, verdwijnt vandaag niet met de laatste finishvlag. De beelden blijven, de verhalen ook. En ergens in de duinen zal het geluid van de Formule 1-auto's en jullie gebrul nog heel lang blijven hangen", schrijft de geboren en getogen Zandvoorter. "Koester de herinneringen en geniet van onze laatste ronde."

4 uur geleden