Schaatser De Boo vijfde op 500 meter, tweede dagzege Stolz
SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo is bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City als vijfde geëindigd op de 500 meter. De Nederlands kampioen reed met 34,21 een persoonlijk record, maar bleef net buiten het podium.
De zege ging naar wereldkampioen Jordan Stolz, die twee uur eerder nog de 1500 meter op zijn naam had geschreven in een toptijd van 1.40,87. De 19-jarige Amerikaan dook voor het eerst onder de 34 seconden met 33,96. De Canadees Laurent Dubreuil werd met 34,05 tweede, Yuma Murakami uit Japan pakte met 34,16 het brons.
De Boo dook in de eerste rit onder zijn persoonlijke beste tijd van 34,44 waarmee hij in december de Nederlandse titel had veroverd. Hein Otterspeer kon niet aan die tijd tippen. Hij kwam tot 34,59 en werd zestiende. Janno Botman verbeterde zichzelf wel flink. Met 34,35 werd hij negende.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
11 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
14 uur geleden