Schaatser De Boo raakt ook baanrecord 500 meter kwijt aan Stolz
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbeker in Heerenveen de zege op de 500 meter moeten laten aan Jordan Stolz. De Amerikaanse schaatser won na de 1500 en 1000 meter ook de 500 meter in Thialf in een nieuw baanrecord van 33,90. De Boo moest met 34,10 genoegen nemen met het zilver. Wataru Morishige uit Japan pakte met 34,30 het brons.
Stolz had een iets snellere opening dan De Boo en bleef in zijn rit na de tweede buitenbocht Morishige ruim voor. Hij dook onder het oude baanrecord van De Boo van 33,98. De Amerikaan had afgelopen zaterdag al het baanrecord op de 1000 meter van De Boo overgenomen.
Sebas Diniz schaatste met 34,53 de negende tijd. Stefan Westenbroek was terug in de A-groep, maar werd na zijn rit van 34,75 gediskwalificeerd.
Blessure Wennemars
Joep Wennemars reed zijn rit niet uit door een liesblessure. De 23-jarige schaatser had van tevoren al via zijn team aangekondigd op verzoek van de schaatsbond wel van start te gaan voor de wereldbekerpunten, maar dat hij niet zou finishen.
"Wel starten en niet finishen druist in tegen alles waar ik voor sta als schaatser", meldde Wennemars via X. "Maar dit is op dit moment het enige wat ik kan doen voor Nederland."
De punten in het wereldbekerklassement die Wennemars haalt door te starten, zijn belangrijk om drie schaatsers in de top 21 van het klassement te houden. Dit is van belang voor Nederland om het maximale aantal van negen schaatsers te mogen afvaardigen naar de Olympische Spelen van Milaan.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australiƫ.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
20 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
20 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
22 uur geleden