
Schaatser De Boo overtuigend de snelste op eerste 500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op de NK afstanden de beste tijd neergezet op de eerste 500 meter. De 21-jarige titelverdediger was met een tijd van 34,17 seconden ruim sneller dan Janno Botman (34,55) en Merijn Scheperkamp (34,57). Ook Sebas Diniz (34,74) en Tijmen Snel (34,75) strijden nog mee voor de podiumplekken.
De schaatsers rijden de 500 meter later vrijdag nog een tweede keer. Voor de nationale titel geldt de som van de twee ritten. Voor de kwalificatie voor de WK afstanden in Hamar wordt gekeken naar de drie snelste 500 meter-ritten.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft met zijn 101e zege op Wimbledon de kwartfinales bereikt. De zevenvoudig winnaar van het grandslamtoernooi in Londen ontdeed zich in de vierde ronde van de Australiër Alex De Minaur. De 38-jarige Serviër had wel vier sets nodig om voor de zestiende keer in zijn carrière de laatste acht te bereiken: 1-6 6-4 6-4 6-4.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Atleet Nick Smidt wacht een lange revalidatie. De 28-jarige vijfvoudig Nederlands kampioen op de 400 meter horden is maandag geopereerd aan een gescheurde achillespees. De atleet meldt op Instagram dat zijn rechterbeen acht weken in het gips moet en dat hij twaalf maanden nodig heeft voor een volledig herstel. Hij mist daarmee in ieder geval de WK atletiek in Tokio in september.
1 uur geledenDUINKERKE (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft de derde etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit over 178 kilometer van Valenciennes naar Duinkerke. De Europees kampioen van Soudal - Quick-Step hield in de massasprint de Italiaan Jonathan Milan en de Duitser Phil Bauhaus achter zich.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Belinda Bencic heeft zich geplaatst voor de kwartfinales op Wimbledon. De mondiale nummer 35 uit Zwitserland won met 7-6 (4) 6-4 van de Russische Jekaterina Aleksandrova.
3 uur geledenDUINKERKE (ANP) - De Belgische wielrenner Jasper Philipsen heeft de Tour de France moeten verlaten. De winnaar van de eerste etappe kwam in de derde rit bij de tussensprint ten val na een botsing met de Franse renner Bryan Coquard.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Flavio Cobolli is doorgedrongen tot de kwartfinales op Wimbledon. De 23-jarige Italiaan was in vier sets te sterk voor de dertien jaar oudere Kroaat Marin Cilic: 6-4 6-4 6-7 (4) 7-6 (3).
3 uur geledenAPRICA (ANP) - De Britse wielrenster Anna Henderson heeft de tweede etappe van de Giro d'Italia voor vrouwen gewonnen. Het was een rit van Clusone naar Aprica met een aankomst bergop. De 26-jarige renster van Lidl-Trek versloeg in de sprint haar Franse medevluchtster Dilyxine Miermont. Kort achter het tweetal sprintte de Italiaanse Soraya Paladin naar de derde plaats.
4 uur geleden