Schaatser De Boo met Nederlands record net tweede achter Stolz
CALGARY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary voor de derde keer zilver veroverd. De 21-jarige schaatser moest met een Nederlands record van 33,87 seconden genoegen nemen met de tweede plaats achter regerend wereldkampioen Jordan Stolz. Die was met 33,85 nipt sneller.
De Boo dook in de slotrit tegen de Amerikaan Cooper McLeod als eerste Nederlandse schaatser onder de 34 seconden en schaatste daarmee het Nederlands record van 34,08 van Ronald Mulder uit de boeken. Hij was daarmee echter net langzamer dan Stolz. De Poolse sprinter Damian Zurek werd met 34,07 derde.
Merijn Scheperkamp kwam in de rit tegen de wereldkampioen niet in de buurt van de Amerikaan. Met 45,53 kwam hij tot de vijftiende tijd. Sebastian Diniz werd met een persoonlijk record van 34,41 tiende. Stefan Westenbroek met 34,50 veertiende.
Nederlands record
De Boo was heel blij met zijn tweede Nederlands record in twee dagen. Een dag eerder reed hij met 1.06,05 een nationaal record op de 1000 meter. Ook toen moest hij zijn meerdere erkennen in Stolz die won in 1.05,90. "Een dik PR en een Nederlands record, dat is stiekem waar ik voor kwam", zei De Boo bij de NOS. "Ik had nog wat foutjes, maar daar wil ik het niet over hebben. Ik was ook best zenuwachtig. Iedereen zei, je gaat een 33'er rijden, maar dat doe je niet zomaar. Ik ben superblij."
De schaatser won er echter niet mee. Hij werd opnieuw tweede achter Stolz. "Hoopte ik ook, maar net niet. Maar we zitten nu zo dichtbij, ik kan hem ruiken", zei de sprinter. De Boo vertelde ook dat de coach van Stolz hem na afloop toefluisterde dat hij "te dichtbij" kwam. "Voor nu was dit het. Ik heb niet gewonnen, maar wel twee enorme persoonlijke overwinningen."
Meer uit Sport
BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.
6 uur geledenOSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.
6 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.
8 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.
9 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.
10 uur geledenALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.
12 uur geledenYANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.
13 uur geleden