Schaatser De Boo met Nederlands record net tweede achter Stolz
CALGARY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary voor de derde keer zilver veroverd. De 21-jarige schaatser moest met een Nederlands record van 33,87 seconden genoegen nemen met de tweede plaats achter regerend wereldkampioen Jordan Stolz. Die was met 33,85 nipt sneller.
De Boo dook in de slotrit tegen de Amerikaan Cooper McLeod als eerste Nederlandse schaatser onder de 34 seconden en schaatste daarmee het Nederlands record van 34,08 van Ronald Mulder uit de boeken. Hij was daarmee echter net langzamer dan Stolz. De Poolse sprinter Damian Zurek werd met 34,07 derde.
Merijn Scheperkamp kwam in de rit tegen de wereldkampioen niet in de buurt van de Amerikaan. Met 45,53 kwam hij tot de vijftiende tijd. Sebastian Diniz werd met een persoonlijk record van 34,41 tiende. Stefan Westenbroek met 34,50 veertiende.
Nederlands record
De Boo was heel blij met zijn tweede Nederlands record in twee dagen. Een dag eerder reed hij met 1.06,05 een nationaal record op de 1000 meter. Ook toen moest hij zijn meerdere erkennen in Stolz die won in 1.05,90. "Een dik PR en een Nederlands record, dat is stiekem waar ik voor kwam", zei De Boo bij de NOS. "Ik had nog wat foutjes, maar daar wil ik het niet over hebben. Ik was ook best zenuwachtig. Iedereen zei, je gaat een 33'er rijden, maar dat doe je niet zomaar. Ik ben superblij."
De schaatser won er echter niet mee. Hij werd opnieuw tweede achter Stolz. "Hoopte ik ook, maar net niet. Maar we zitten nu zo dichtbij, ik kan hem ruiken", zei de sprinter. De Boo vertelde ook dat de coach van Stolz hem na afloop toefluisterde dat hij "te dichtbij" kwam. "Voor nu was dit het. Ik heb niet gewonnen, maar wel twee enorme persoonlijke overwinningen."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoƫ Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.
7 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
8 uur geleden