Schaatser De Boo klopt op EK sprint Scheperkamp nipt op 500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft bij het EK sprint in Heerenveen de eerste 500 meter gewonnen. De Nederlands kampioen sprint was met 34,47 nipt sneller dan Merijn Scheperkamp en Damian Zurek uit Polen.
De Boo nam het in de achtste rit op tegen titelverdediger en landgenoot Scheperkamp. De 20-jarige Groninger opende sneller, maar de marge met zijn tegenstander was kleiner dan twee weken eerder op het NK sprint door een misser op het rechte stuk. Scheperkamp kwam tot 34,60, goed voor de tweede tijd. Zurek reed in de rit erna 34,66.
Tim Prins, de derde Nederlandse deelnemer, reed met 35,03 de negende tijd.
De schaatsers komen later vrijdag nog in actie op de 1000 meter. Op die afstand heeft De Boo een voorsprong van 0,26 seconde op Scheperkamp. Zurek heeft op de kilometer een achterstand van 0,38 seconde. Tim Prins moet op de 1000 meter al 1,12 seconde goedmaken op De Boo om hem te passeren in het klassement.
Meer uit Sport
WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
17 uur geleden