Schaatser De Boo 'extreem verbaasd' over snelste ronde ooit
CALGARY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo is "extreem verbaasd" dat hij zaterdagavond de snelste ronde ooit heeft gereden op de 1000 meter in het Canadese Calgary. "Ik wist dat ik goed was, ik heb al twee hartstikke mooie toernooien in Nederland gereden. Dat ik dit hier dan zo kan rijden, is bijna magisch", zei de Europees kampioen sprint bij de NOS.
"Ik was nu meer bezig met het winnen van (Jordan) Stolz dan met de tijd. Ik hoopte echt dat ik hem eindelijk had. Maar hij heeft zo'n slot, daar moet ik nog aan werken", zei de nummer 2 van de 1000 meter bij de wereldbeker in Calgary over de 20-jarige Amerikaan. De eerste volle ronde van De Boo was 23,92 en dat was sneller dan ooit.
Zijn 1.06,05 was ook een verbetering van het Nederlands record van Kjeld Nuis uit 2019 (1.06,18). "Daar ben ik superblij mee. Het is een hele mooie eindtijd", aldus De Boo.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
20 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden