Schaatser De Boo 'extreem verbaasd' over snelste ronde ooit
CALGARY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo is "extreem verbaasd" dat hij zaterdagavond de snelste ronde ooit heeft gereden op de 1000 meter in het Canadese Calgary. "Ik wist dat ik goed was, ik heb al twee hartstikke mooie toernooien in Nederland gereden. Dat ik dit hier dan zo kan rijden, is bijna magisch", zei de Europees kampioen sprint bij de NOS.
"Ik was nu meer bezig met het winnen van (Jordan) Stolz dan met de tijd. Ik hoopte echt dat ik hem eindelijk had. Maar hij heeft zo'n slot, daar moet ik nog aan werken", zei de nummer 2 van de 1000 meter bij de wereldbeker in Calgary over de 20-jarige Amerikaan. De eerste volle ronde van De Boo was 23,92 en dat was sneller dan ooit.
Zijn 1.06,05 was ook een verbetering van het Nederlands record van Kjeld Nuis uit 2019 (1.06,18). "Daar ben ik superblij mee. Het is een hele mooie eindtijd", aldus De Boo.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
45 minuten geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
10 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
2 dagen geleden