Schaatser De Boo begint NK sprint met zege op 500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft bij het NK sprint de eerste 500 meter op zijn naam geschreven. De 20-jarige Groninger van Reggeborgh was met 34,30 sneller dan de verrassende Mats van den Bos en Merijn Scheperkamp.
De 19-jarige Van den Bos kwam tot een persoonlijk record van 34,58, 0,30 seconde sneller dan zijn beste tijd. De Boo dook daar als enige onder in zijn rit tegen Joep Wennemars. Die kwam tot 34,99, de zevende tijd.
Titelverdediger Kjeld Nuis zette met 35,11 de elfde tijd neer. Hij versloeg in zijn rit ploeggenoot Tim Prins die na enkele missers tot 35,32 kwam, goed voor de twaalfde tijd.
Scheperkamp kwam in de slotrit tegen Janno Botman tot 34,65. Vlak achter hem werd Stefan Westenbroek vierde met 34,70.
De schaatsers rijden zaterdag nog een 1000 meter.
Meer uit Sport
SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.
23 minuten geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.
48 minuten geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.
3 uur geledenZAGREB (ANP) - Judoka Jur Spijkers heeft op de Grand Prix-wedstrijd van Zagreb bij de zwaargewichten (+100 kg) het zilver gepakt. In de finale versloeg de Azerbeidzjaan Kanan Nasibov de 28-jarige Tilburger op ippon.
4 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Darter Danny Noppert is er niet in geslaagd de finale van de Grand Slam of Darts te bereiken. De 34-jarige Fries verloor in Wolverhampton in de halve finale van wereldkampioen en titelverdediger Luke Littler uit Engeland met 16-9 in legs.
6 uur geledenHAMME (ANP) - Lucinda Brand heeft dankzij haar zege in de Flandriencross van het Oost-Vlaamse Hamme een unieke mijlpaal bereikt. De 36-jarige Dordtse eindigde voor de vijftigste keer op rij op het podium in een veldrit. Die reeks werd ingezet op 27 januari 2024, toevallig ook in Hamme.
7 uur geleden