Schaatser Bosker met overtuiging naar tweede allroundtitel
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker is volgens verwachting voor de tweede keer Nederlands kampioen allround geworden. De 25-jarige schaatser van Jumbo-Visma begon met een grote voorsprong aan de afsluitende 10 kilometer en hield voldoende van die marge over. Het zilver was voor Beau Snellink, Kars Jansman greep het brons.
Bosker mocht op de 10 kilometer 19 seconden verspelen op Tjerk de Boer en 24 seconden op Snellink, nadat hij eerder op de dag de 1500 meter had gewonnen in 1.46,60. Snellink zorgde er met een persoonlijk record van 12.58,29 voor dat Bosker geenszins rustig aan kon doen. Met 13.13,38 eindigde Bosker op de 10.000 meter als derde achter zijn ploeggenoten Snellink en Jansman.
Voor Bosker is het zijn tweede allroundtitel. Hij werd in 2018 ook Nederlands kampioen. Daarna eindigde hij drie keer op rij als tweede.
China
Patrick Roest, de kampioen van vorig jaar, ontbrak net als vrijwel alle andere schaatsers die naar de Winterspelen gaan. Bosker deed als een van de weinige olympiërs wel mee aan de NK allround. De schaatser verklaarde dat hij dat vooral deed om nog eens een 1500 meter te rijden, de afstand waarvoor hij is aangewezen om te starten op de Olympische Spelen in China. Bosker komt daar ook in actie op de ploegachtervolging.
Bosker was net als Roest al zeker van deelname aan de WK allround in maart in de Noorse stad Hamar. Snellink mag zich als nummer 2 van de NK ook gaan voorbereiden op zijn debuut op de WK allround. De 20-jarige schaatser reist eerst nog als reserve mee naar de Olympische Spelen.
Meer uit Sport
NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen heeft pole position veiliggesteld in de Nürburgring Langstrecken-Serie. De coureur van Red Bull maakt zaterdag een uitstapje uit de Formule 1 naar de Duitse race over vier uur, ter voorbereiding op de 24-uursrace die hij in mei op de Nürburgring rijdt.
30 minuten geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. In drie sets was de Amerikaanse top 10-speler Taylor Fritz in de tweede ronde te sterk voor de Nederlander: 6-3 6-7(2) 6-3.
8 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.
14 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.
15 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.
15 uur geledenTORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.
15 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.
15 uur geleden