Schaatser Bosker met overtuiging naar tweede allroundtitel
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker is volgens verwachting voor de tweede keer Nederlands kampioen allround geworden. De 25-jarige schaatser van Jumbo-Visma begon met een grote voorsprong aan de afsluitende 10 kilometer en hield voldoende van die marge over. Het zilver was voor Beau Snellink, Kars Jansman greep het brons.
Bosker mocht op de 10 kilometer 19 seconden verspelen op Tjerk de Boer en 24 seconden op Snellink, nadat hij eerder op de dag de 1500 meter had gewonnen in 1.46,60. Snellink zorgde er met een persoonlijk record van 12.58,29 voor dat Bosker geenszins rustig aan kon doen. Met 13.13,38 eindigde Bosker op de 10.000 meter als derde achter zijn ploeggenoten Snellink en Jansman.
Voor Bosker is het zijn tweede allroundtitel. Hij werd in 2018 ook Nederlands kampioen. Daarna eindigde hij drie keer op rij als tweede.
China
Patrick Roest, de kampioen van vorig jaar, ontbrak net als vrijwel alle andere schaatsers die naar de Winterspelen gaan. Bosker deed als een van de weinige olympiërs wel mee aan de NK allround. De schaatser verklaarde dat hij dat vooral deed om nog eens een 1500 meter te rijden, de afstand waarvoor hij is aangewezen om te starten op de Olympische Spelen in China. Bosker komt daar ook in actie op de ploegachtervolging.
Bosker was net als Roest al zeker van deelname aan de WK allround in maart in de Noorse stad Hamar. Snellink mag zich als nummer 2 van de NK ook gaan voorbereiden op zijn debuut op de WK allround. De 20-jarige schaatser reist eerst nog als reserve mee naar de Olympische Spelen.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
5 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
15 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden