Schaatser Bergsma wint in Milwaukee na ontsnapping massastart
MILWAUKEE (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Milwaukee de massastart gewonnen. De 39-jarige Fries was ontsnapt uit het peloton en bleef na zestien ronden in de sprint medevluchter Indra Médard uit België voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd derde.
Bergsma, in 2020 wereldkampioen op dit onderdeel, was weggereden en kreeg Médard, Belloir en de Pool Marcin Bachanek mee. Hij zag opeens dat het helemaal stilviel in het peloton met daarin alle sprinters. Hij hield even in om met twee ronden te gaan opnieuw te versnellen. In een lange sprint zorgde Bergsma ervoor dat de Belg er niet meer langs kwam.
"Dit was weer even geleden. Ik denk dat ik in de coronajaren nog een keer een massastart heb gewonnen", verwees Bergsma bij de NOS naar zijn wereldbekeroverwinning in 2021. "Het niveau is ontzettend hoog. Dat je dan een wereldbekerzege kunt meepakken is heel lekker."
Bart Hoolwerf, de andere Nederlander in de massastart, eindigde als tiende.
Meer uit Sport
OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
8 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
2 dagen geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
2 dagen geleden