Schaatser Bergsma wint in Milwaukee na ontsnapping massastart
MILWAUKEE (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Milwaukee de massastart gewonnen. De 39-jarige Fries was ontsnapt uit het peloton en bleef na zestien ronden in de sprint medevluchter Indra Médard uit België voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd derde.
Bergsma, in 2020 wereldkampioen op dit onderdeel, was weggereden en kreeg Médard, Belloir en de Pool Marcin Bachanek mee. Hij zag opeens dat het helemaal stilviel in het peloton met daarin alle sprinters. Hij hield even in om met twee ronden te gaan opnieuw te versnellen. In een lange sprint zorgde Bergsma ervoor dat de Belg er niet meer langs kwam.
"Dit was weer even geleden. Ik denk dat ik in de coronajaren nog een keer een massastart heb gewonnen", verwees Bergsma bij de NOS naar zijn wereldbekeroverwinning in 2021. "Het niveau is ontzettend hoog. Dat je dan een wereldbekerzege kunt meepakken is heel lekker."
Bart Hoolwerf, de andere Nederlander in de massastart, eindigde als tiende.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de UAE Tour. In een vlakke etappe over 168 kilometer rond Dubai was Milan de snelste in de eindsprint.
1 uur geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - De Amerikaanse freestyleskiër Hunter Hess heeft vrijdag gezegd dat hij "extra gemotiveerd" was nadat Donald Trump hem een "echte loser" had genoemd. Dat deed de Amerikaanse president nadat Hess had verklaard met gemengde gevoelens Amerika bij de Winterspelen te vertegenwoordigen in het huidige politieke klimaat.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Unibet Rose Rockets, de wielerploeg van Bas Tietema, mag zijn debuut maken in een grote ronde. De ploeg heeft een wildcard ontvangen voor de Giro d'Italia, die op 8 mei van start gaat in Bulgarije.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.
6 uur geledenLIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
15 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
15 uur geleden