Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Bergsma verslaat Roest en pakt titel op 5000 meter

Schaatser Bergsma verslaat Roest en pakt titel op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de NK Afstanden in Heerenveen titelverdediger Patrick Roest afgetroefd op de 5000 meter. De 35-jarige Friese schaatser van Team Zaanlander pakte met 6.07,30 minuten de titel. Roest werd tweede in 6.10,84. Marwin Talsma zette met 6.14,31 de derde tijd neer.

Sven Kramer, tienvoudig Nederlands kampioen op de 5000 meter, eindigde als vijfde in 6.16,06. Zijn teamgenoot Marcel Bosker was met 6.15,35 ook nog sneller. De 35-jarige schaatser van Jumbo-Visma is daarmee nog niet zeker van een startbewijs voor de wereldbekerwedstrijden.

Voor Bergsma is het de tweede keer dat hij de titel pakt op de 5000 meter. Hij deed dat eerder in 2011. Op de NK van vorig jaar werd Bergsma vierde.

De beste vier schaatsers plaatsen zich voor de wereldbekerwedstrijden op de 5000 meter. Voor het vijfde ticket wordt ook gekeken naar de 10.000 meter van zondag.

Meer uit Sport

Dopinglab in Italië niet klaar voor Winterspelen 2026

ROME (ANP/AFP) - Het is onzeker of de dopingtesten van de Olympische Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo in Italië gecontroleerd kunnen worden. Het enige laboratorium in Italië dat door wereldantidopingbureau WADA is goedgekeurd, is niet klaar voor de Winterspelen.

1 uur geleden
Wielrenner Pidcock deze winter tien keer van start in het veld

MANCHESTER (ANP) - Tom Pidcock start zijn veldritseizoen op 16 december bij de cross in Herentals uit de XO2 Trofee. De 24-jarige Britse wereldkampioen van 2022 kondigde aan dat hij tien keer in actie komt deze winter. Het WK veldrijden in het Tsjechische Tabor op 4 februari staat vooralsnog niet op zijn programma.

3 uur geleden
Middelkoop strikt Braziliaanse tennisser Melo als dubbelpartner

BREDA (ANP) - Matwé Middelkoop vormt komend seizoen in het dubbelspel een koppel met de Braziliaanse tennisser Marcelo Melo. De 40 jaar oude Melo is de voormalig nummer 1 van de wereld in het dubbelspel. De tweevoudig grandslamkampioen is afgezakt naar plek 47.

3 uur geleden
Schaatsbond houdt rekening met vroege natuurijsmarathon

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB houdt rekening met een marathon op natuurijs komend weekend. "Het is allemaal fragiel, maar als het lukt, zou zaterdagochtend een kans zijn", zegt Geert-Jan Muskens, competitieleider van het marathonschaatsen en natuurijscoördinator. "De ijsverenigingen zijn realistisch, maar gaan er wel voor."

3 uur geleden
Verstappen en Van der Poel op shortlist voor Sportman van het Jaar

ARNHEM (ANP) - Max Verstappen en Mathieu van der Poel staan op de shortlist voor de prijs van Sportman van het Jaar, de prijs van NOC*NSF. Bij de vrouwen staan onder anderen atletes Femke Bol en Sifan Hassan en schaatssters Irene Schouten en Jutta Leerdam op de lijst met kanshebbers.

4 uur geleden
Deelnemersveld zesdaagse Rotterdam compleet met dertien koppels

ROTTERDAM (ANP) - De zesdaagse van Rotterdam heeft met dertien koppels het deelnemersveld rond voor de veertigste editie van het wielerevenement in Ahoy. Naast wereldkampioenen Yoeri Havik en Jan-Willem van Schip doen met Vincent Hoppezak/Philip Heijnen en Yanne Dorenbos/Elmar Abma nog twee Nederlandse duo's mee aan de zesdaagse, die plaatsvindt van 12 tot en met 17 december.

4 uur geleden
Invaller Depay voelt zich weer voetballer na zege op Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Memphis Depay verliet met een glimlach het speelveld van De Kuip, na een uitzege met Atlético Madrid op Feyenoord (1-3). De aanvaller van Oranje had zich zojuist geplaatst voor de achtste finales van de Champions League. En misschien nog wel belangrijker voor hem is dat hij eindelijk weer fit is.

14 uur geleden