Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Bergsma verslaat Roest en pakt titel op 5000 meter

Schaatser Bergsma verslaat Roest en pakt titel op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de NK Afstanden in Heerenveen titelverdediger Patrick Roest afgetroefd op de 5000 meter. De 35-jarige Friese schaatser van Team Zaanlander pakte met 6.07,30 minuten de titel. Roest werd tweede in 6.10,84. Marwin Talsma zette met 6.14,31 de derde tijd neer.

Sven Kramer, tienvoudig Nederlands kampioen op de 5000 meter, eindigde als vijfde in 6.16,06. Zijn teamgenoot Marcel Bosker was met 6.15,35 ook nog sneller. De 35-jarige schaatser van Jumbo-Visma is daarmee nog niet zeker van een startbewijs voor de wereldbekerwedstrijden.

Voor Bergsma is het de tweede keer dat hij de titel pakt op de 5000 meter. Hij deed dat eerder in 2011. Op de NK van vorig jaar werd Bergsma vierde.

De beste vier schaatsers plaatsen zich voor de wereldbekerwedstrijden op de 5000 meter. Voor het vijfde ticket wordt ook gekeken naar de 10.000 meter van zondag.

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

15 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

15 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

18 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

19 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

21 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden