Schaatser Bergsma overweegt team van Anema te verlaten
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma overweegt zijn carrière voort te zetten bij een andere schaatsploeg dan Team Zaanlander van coach Jillert Anema. De 36-jarige stayer zei bij de wereldbekerfinale in Heerenveen dat hij met een andere ploeg gesproken heeft. Naar verluidt zou dat Jumbo-Visma van coach Jac Orie zijn, al wilde Bergsma dat niet bevestigen.
Bergsma zegt nog niet klaar te zijn met schaatsen en wil nog door. "Ik heb gesproken met een andere ploeg en daar ligt een bod van. Ik ga ook met mijn huidige ploeg praten komende week en dan ga ik zien wat ik ga doen", zei hij. "Misschien is het wel een moment om te gaan kijken bij een andere ploeg."
De Fries gaf toe dat hij eigenlijk eerder iets had verwacht te horen van zijn huidige team. "Ik weet niet hoe zij erin staan", zegt hij. Ook vond hij het best laat. "Dus daarom ben ik ook wel blij dat een andere ploeg ook op de deur klopt. Ik sta nu echt op een splitsing en overweeg om iets anders te doen."
Bergsma rijdt sinds seizoen 2010-2011 voor de ploegen van Jillert Anema. Hij won goud op de 10 kilometer op de Olympische Spelen van Sotsji (2014) en werd drie keer wereldkampioen op de 10 kilometer en een keer op de ploegachtervolging en op de massastart. Bergsma werd ook meerdere keren Nederlands kampioen marathon, op natuurijs en op kunstijs.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
9 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
10 uur geleden