Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Bergsma overweegt team van Anema te verlaten

Schaatser Bergsma overweegt team van Anema te verlaten

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma overweegt zijn carrière voort te zetten bij een andere schaatsploeg dan Team Zaanlander van coach Jillert Anema. De 36-jarige stayer zei bij de wereldbekerfinale in Heerenveen dat hij met een andere ploeg gesproken heeft. Naar verluidt zou dat Jumbo-Visma van coach Jac Orie zijn, al wilde Bergsma dat niet bevestigen.

Bergsma zegt nog niet klaar te zijn met schaatsen en wil nog door. "Ik heb gesproken met een andere ploeg en daar ligt een bod van. Ik ga ook met mijn huidige ploeg praten komende week en dan ga ik zien wat ik ga doen", zei hij. "Misschien is het wel een moment om te gaan kijken bij een andere ploeg."

De Fries gaf toe dat hij eigenlijk eerder iets had verwacht te horen van zijn huidige team. "Ik weet niet hoe zij erin staan", zegt hij. Ook vond hij het best laat. "Dus daarom ben ik ook wel blij dat een andere ploeg ook op de deur klopt. Ik sta nu echt op een splitsing en overweeg om iets anders te doen."

Bergsma rijdt sinds seizoen 2010-2011 voor de ploegen van Jillert Anema. Hij won goud op de 10 kilometer op de Olympische Spelen van Sotsji (2014) en werd drie keer wereldkampioen op de 10 kilometer en een keer op de ploegachtervolging en op de massastart. Bergsma werd ook meerdere keren Nederlands kampioen marathon, op natuurijs en op kunstijs.

Meer uit Sport

Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

4 uur geleden
Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

5 uur geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

6 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

6 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

6 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

6 uur geleden
Pogacar vervolgt recordjacht met winst in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.

7 uur geleden