Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Bergsma overweegt team van Anema te verlaten

Schaatser Bergsma overweegt team van Anema te verlaten

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma overweegt zijn carrière voort te zetten bij een andere schaatsploeg dan Team Zaanlander van coach Jillert Anema. De 36-jarige stayer zei bij de wereldbekerfinale in Heerenveen dat hij met een andere ploeg gesproken heeft. Naar verluidt zou dat Jumbo-Visma van coach Jac Orie zijn, al wilde Bergsma dat niet bevestigen.

Bergsma zegt nog niet klaar te zijn met schaatsen en wil nog door. "Ik heb gesproken met een andere ploeg en daar ligt een bod van. Ik ga ook met mijn huidige ploeg praten komende week en dan ga ik zien wat ik ga doen", zei hij. "Misschien is het wel een moment om te gaan kijken bij een andere ploeg."

De Fries gaf toe dat hij eigenlijk eerder iets had verwacht te horen van zijn huidige team. "Ik weet niet hoe zij erin staan", zegt hij. Ook vond hij het best laat. "Dus daarom ben ik ook wel blij dat een andere ploeg ook op de deur klopt. Ik sta nu echt op een splitsing en overweeg om iets anders te doen."

Bergsma rijdt sinds seizoen 2010-2011 voor de ploegen van Jillert Anema. Hij won goud op de 10 kilometer op de Olympische Spelen van Sotsji (2014) en werd drie keer wereldkampioen op de 10 kilometer en een keer op de ploegachtervolging en op de massastart. Bergsma werd ook meerdere keren Nederlands kampioen marathon, op natuurijs en op kunstijs.

Meer uit Sport

Verstappen rijdt achtste tijd in vrije training GP China

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.

2 uur geleden
Nederlandse darters opnieuw vroeg uitgeschakeld in Premier League

NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.

10 uur geleden
Polsstokhoogspringer Duplantis zet 15e wereldrecord neer op 6,31

UPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.

10 uur geleden
Volleybalster Grothues stopt na lange carrière met 392 interlands

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.

10 uur geleden
Iraanse sporters roepen IOC op olympisch comité Iran te royeren

LAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.

12 uur geleden
Schilder dankzij wereldtitel vrij van twijfels: goud gaat lukken

ARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.

14 uur geleden
Wielrenner Vingegaard boekt tweede ritzege in Parijs-Nice

COLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.

15 uur geleden