Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Bergsma overweegt team van Anema te verlaten

Schaatser Bergsma overweegt team van Anema te verlaten

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma overweegt zijn carrière voort te zetten bij een andere schaatsploeg dan Team Zaanlander van coach Jillert Anema. De 36-jarige stayer zei bij de wereldbekerfinale in Heerenveen dat hij met een andere ploeg gesproken heeft. Naar verluidt zou dat Jumbo-Visma van coach Jac Orie zijn, al wilde Bergsma dat niet bevestigen.

Bergsma zegt nog niet klaar te zijn met schaatsen en wil nog door. "Ik heb gesproken met een andere ploeg en daar ligt een bod van. Ik ga ook met mijn huidige ploeg praten komende week en dan ga ik zien wat ik ga doen", zei hij. "Misschien is het wel een moment om te gaan kijken bij een andere ploeg."

De Fries gaf toe dat hij eigenlijk eerder iets had verwacht te horen van zijn huidige team. "Ik weet niet hoe zij erin staan", zegt hij. Ook vond hij het best laat. "Dus daarom ben ik ook wel blij dat een andere ploeg ook op de deur klopt. Ik sta nu echt op een splitsing en overweeg om iets anders te doen."

Bergsma rijdt sinds seizoen 2010-2011 voor de ploegen van Jillert Anema. Hij won goud op de 10 kilometer op de Olympische Spelen van Sotsji (2014) en werd drie keer wereldkampioen op de 10 kilometer en een keer op de ploegachtervolging en op de massastart. Bergsma werd ook meerdere keren Nederlands kampioen marathon, op natuurijs en op kunstijs.

Meer uit Sport

Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

13 uur geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

16 uur geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

23 uur geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

1 dag geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

1 dag geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

1 dag geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

1 dag geleden