Schaatser Bergsma overweegt team van Anema te verlaten
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma overweegt zijn carrière voort te zetten bij een andere schaatsploeg dan Team Zaanlander van coach Jillert Anema. De 36-jarige stayer zei bij de wereldbekerfinale in Heerenveen dat hij met een andere ploeg gesproken heeft. Naar verluidt zou dat Jumbo-Visma van coach Jac Orie zijn, al wilde Bergsma dat niet bevestigen.
Bergsma zegt nog niet klaar te zijn met schaatsen en wil nog door. "Ik heb gesproken met een andere ploeg en daar ligt een bod van. Ik ga ook met mijn huidige ploeg praten komende week en dan ga ik zien wat ik ga doen", zei hij. "Misschien is het wel een moment om te gaan kijken bij een andere ploeg."
De Fries gaf toe dat hij eigenlijk eerder iets had verwacht te horen van zijn huidige team. "Ik weet niet hoe zij erin staan", zegt hij. Ook vond hij het best laat. "Dus daarom ben ik ook wel blij dat een andere ploeg ook op de deur klopt. Ik sta nu echt op een splitsing en overweeg om iets anders te doen."
Bergsma rijdt sinds seizoen 2010-2011 voor de ploegen van Jillert Anema. Hij won goud op de 10 kilometer op de Olympische Spelen van Sotsji (2014) en werd drie keer wereldkampioen op de 10 kilometer en een keer op de ploegachtervolging en op de massastart. Bergsma werd ook meerdere keren Nederlands kampioen marathon, op natuurijs en op kunstijs.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
2 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiërs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
17 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
20 uur geleden