Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Bergsma mist op 5000 meter kwalificatie voor wereldbeker

Schaatser Bergsma mist op 5000 meter kwalificatie voor wereldbeker

HEERENVEEN (ANP) - Jorrit Bergsma is er op het kwalificatietoernooi in Heerenveen niet in geslaagd zich te plaatsen voor de wereldbeker op de 5000 meter. De 37-jarige schaatser van Jumbo-Visma eindigde met 6.21,36 als tiende en greep daarmee naast een plek voor de eerste wereldbekerwedstrijden.

Wereldkampioen Patrick Roest bleef Jorrit Bergsma in een rechtstreeks duel voor met een tijd van 6.11,40 en was daarmee de snelste. Chris Huizinga werd tweede in 6.16,33 vlak voor Jesse Speijers (6.16,46). Marwin Talsma en Gert Wierda kunnen zich als nummer 4 en 5 ook gaan opmaken voor de wereldbekerwedstrijden.

Naast Bergsma wist ook ploeggenoot Beau Snellink, vorig jaar derde op het kwalificatietoernooi, zich niet te plaatsen. Met 6.20,47 eindigde hij als negende, Ook Marcel Bosker viel met 6.18,79 buiten de top 5. Hij werd zesde.

'Klap in mijn gezicht'

"Dit is wel een flinke domper", zei Bergsma, die zich voor het eerst sinds najaar 2010 niet plaatste voor de wereldbekerwedstrijden. "In trainingen ging het best goed. Ik dacht: nog een stapje beter en dan moet er een goede tijd uit komen, maar ik heb nu minder gereden. Ik word tiende, dat is een klap in mijn gezicht." Bergsma hoopt op de 10 kilometer zondag een betere rit te rijden. "Die ligt me van nature ook beter."

Roest keek terug op een goede rit. Hij was iets sneller dan vorig jaar toen hij na een spannende rit Bergsma nipt voorbleef. "Hier is niets te winnen, maar je moet je wel bij de beste vijf rijden", zei de wereldkampioen. "Het is mooi om te zien dat er een heleboel nieuwe namen zijn. Die had ik van tevoren niet opgeschreven, maar dat houdt mij ook scherp."

Vier landen

Het wereldbekerseizoen begint over twee weken in Obihiro in Japan, gevolgd door een wedstrijd in de Chinese hoofdstad Beijing. In december zijn er wereldbekerwedstrijden in Noorwegen en Polen.

Meer uit Sport

Van 't Wout prolongeert titel 1500 meter op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.

27 minuten geleden
Motorcoureur Benavides wint Dakar Rally op twee seconden

YANBU (ANP) - Motorcoureur Luciano Benavides heeft op spectaculaire wijze de Dakar Rally gewonnen. De Argentijn begon met een achterstand van ruim drie minuten op Ricky Brabec aan de laatste etappe, maar zag de Amerikaan 7 kilometer voor de finish een verkeerde afslag nemen. Brabec kwam in Saudi-Arabië na dertien etappes van in totaal 4748 kilometer uiteindelijk twee seconden te kort voor een derde eindzege.

5 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Mirra Andrejeva heeft het tennistoernooi van Adelaide gewonnen. De 18-jarige Russin versloeg Victoria Mboko uit Canada in de finale: 6-3 6-1.

6 uur geleden
Tsjechische tennisser Machac wint in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Tomas Machac heeft het tennistoernooi in het Australische Adelaide op zijn naam geschreven. De 25-jarige Tsjech won in de finale van de Fransman Ugo Humbert: 6-4 6-7 (2) 6-2.

6 uur geleden
Darter Van Gerwen verslaat Van Veen in finale Bahrein Masters

BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.

17 uur geleden
Slovenië en Montenegro vestigen doelpuntenrecord op EK handbal

OSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.

18 uur geleden
Waterpoloërs gaan onderuit tegen Hongarije op EK

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.

19 uur geleden