Schaatser Bergsma mist op 5000 meter kwalificatie voor wereldbeker
HEERENVEEN (ANP) - Jorrit Bergsma is er op het kwalificatietoernooi in Heerenveen niet in geslaagd zich te plaatsen voor de wereldbeker op de 5000 meter. De 37-jarige schaatser van Jumbo-Visma eindigde met 6.21,36 als tiende en greep daarmee naast een plek voor de eerste wereldbekerwedstrijden.
Wereldkampioen Patrick Roest bleef Jorrit Bergsma in een rechtstreeks duel voor met een tijd van 6.11,40 en was daarmee de snelste. Chris Huizinga werd tweede in 6.16,33 vlak voor Jesse Speijers (6.16,46). Marwin Talsma en Gert Wierda kunnen zich als nummer 4 en 5 ook gaan opmaken voor de wereldbekerwedstrijden.
Naast Bergsma wist ook ploeggenoot Beau Snellink, vorig jaar derde op het kwalificatietoernooi, zich niet te plaatsen. Met 6.20,47 eindigde hij als negende, Ook Marcel Bosker viel met 6.18,79 buiten de top 5. Hij werd zesde.
'Klap in mijn gezicht'
"Dit is wel een flinke domper", zei Bergsma, die zich voor het eerst sinds najaar 2010 niet plaatste voor de wereldbekerwedstrijden. "In trainingen ging het best goed. Ik dacht: nog een stapje beter en dan moet er een goede tijd uit komen, maar ik heb nu minder gereden. Ik word tiende, dat is een klap in mijn gezicht." Bergsma hoopt op de 10 kilometer zondag een betere rit te rijden. "Die ligt me van nature ook beter."
Roest keek terug op een goede rit. Hij was iets sneller dan vorig jaar toen hij na een spannende rit Bergsma nipt voorbleef. "Hier is niets te winnen, maar je moet je wel bij de beste vijf rijden", zei de wereldkampioen. "Het is mooi om te zien dat er een heleboel nieuwe namen zijn. Die had ik van tevoren niet opgeschreven, maar dat houdt mij ook scherp."
Vier landen
Het wereldbekerseizoen begint over twee weken in Obihiro in Japan, gevolgd door een wedstrijd in de Chinese hoofdstad Beijing. In december zijn er wereldbekerwedstrijden in Noorwegen en Polen.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
6 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
10 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
11 uur geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
15 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
1 dag geleden