Schaatser Bergsma mist op 5000 meter kwalificatie voor wereldbeker
HEERENVEEN (ANP) - Jorrit Bergsma is er op het kwalificatietoernooi in Heerenveen niet in geslaagd zich te plaatsen voor de wereldbeker op de 5000 meter. De 37-jarige schaatser van Jumbo-Visma eindigde met 6.21,36 als tiende en greep daarmee naast een plek voor de eerste wereldbekerwedstrijden.
Wereldkampioen Patrick Roest bleef Jorrit Bergsma in een rechtstreeks duel voor met een tijd van 6.11,40 en was daarmee de snelste. Chris Huizinga werd tweede in 6.16,33 vlak voor Jesse Speijers (6.16,46). Marwin Talsma en Gert Wierda kunnen zich als nummer 4 en 5 ook gaan opmaken voor de wereldbekerwedstrijden.
Naast Bergsma wist ook ploeggenoot Beau Snellink, vorig jaar derde op het kwalificatietoernooi, zich niet te plaatsen. Met 6.20,47 eindigde hij als negende, Ook Marcel Bosker viel met 6.18,79 buiten de top 5. Hij werd zesde.
'Klap in mijn gezicht'
"Dit is wel een flinke domper", zei Bergsma, die zich voor het eerst sinds najaar 2010 niet plaatste voor de wereldbekerwedstrijden. "In trainingen ging het best goed. Ik dacht: nog een stapje beter en dan moet er een goede tijd uit komen, maar ik heb nu minder gereden. Ik word tiende, dat is een klap in mijn gezicht." Bergsma hoopt op de 10 kilometer zondag een betere rit te rijden. "Die ligt me van nature ook beter."
Roest keek terug op een goede rit. Hij was iets sneller dan vorig jaar toen hij na een spannende rit Bergsma nipt voorbleef. "Hier is niets te winnen, maar je moet je wel bij de beste vijf rijden", zei de wereldkampioen. "Het is mooi om te zien dat er een heleboel nieuwe namen zijn. Die had ik van tevoren niet opgeschreven, maar dat houdt mij ook scherp."
Vier landen
Het wereldbekerseizoen begint over twee weken in Obihiro in Japan, gevolgd door een wedstrijd in de Chinese hoofdstad Beijing. In december zijn er wereldbekerwedstrijden in Noorwegen en Polen.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.
23 minuten geledenHAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.
42 minuten geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.
2 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.
2 uur geledenTASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.
3 uur geledenMONACO (ANP) - De mondiale strijd tegen doping is vastgelopen, omdat sporters de huidige opsporingssystemen dankzij steeds geavanceerdere methoden weten te ontwijken. Dat stelt David Howman, de baas van de onafhankelijke instantie die doping opspoort in de atletiek, AIU.
5 uur geleden