Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Bergsma keert terug bij AH Zaanlander

Schaatser Bergsma keert terug bij AH Zaanlander

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma keert volgend seizoen terug bij AH Zaanlander, de ploeg van zijn voormalige trainer Jillert Anema. Na een teleurstellend seizoen maakte Jumbo-Visma eerder deze maand bekend na twee jaar afscheid te nemen van de 38-jarige Fries. Bergsma heeft tot en met de Olympische Spelen van 2026 getekend bij AH Zaanlander, meldt de ploeg via sociale media.

"Jorrit keert terug bij ons en gaat samen met ons strijden om de overwinningen op de langebaan en in de marathon", schrijft het team.

Bergsma reed van 2010 tot en met 2022 voor de ploeg van Anema en werd in 2014 olympisch kampioen op de 10 kilometer. Door ziekte en blessures wist de Fries zich afgelopen seizoen niet te kwalificeren voor wereldbekerwedstrijden op de 5000 meter. Hij plaatste zich wel voor de 10 kilometer op de WK afstanden, waar hij als vijfde eindigde. In 2023 veroverde Bergsma nog zilver op de 10 kilometer bij de WK.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp strandt in eerste ronde masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de eerste ronde van het masterstoernooi van Parijs. De 31-jarige Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Fransman Ugo Humbert: 7-6 (5) 6-7 (9) 6-3.

9 uur geleden
Vollering en Van der Poel gekozen tot wielrenners van het jaar

UTRECHT (ANP) - Demi Vollering en Mathieu van der Poel zijn gekozen tot beste wielrenners van 2026. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez kreeg op het Wielergala in Utrecht de Keetie van Oosten-Hage Trofee uitgereikt. Van der Poel was niet aanwezig op het gala om de Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

12 uur geleden
'Bijgelovige' Antonelli wijst startnummer 1 af en behoudt 12

MEXICO-STAD (ANP) - De kersverse wereldkampioen Kimi Antonelli rijdt volgend jaar niet met startnummer 1 in de Formule 1, maar houdt vast aan zijn vertrouwde startnummer 12. Dat maakte de jonge Italiaan duidelijk na het behalen van de titel in de Grote Prijs van Mexico-Stad. "Ik ben bijgelovig en 1 is nooit een gelukkig getal voor mij geweest. Alle keren dat ik het heb gedragen, ging het extreem slecht", aldus de 20-jarige Italiaan, de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.

20 uur geleden
Nummer 17 ADO ontslaat trainer Peter wegens slechte resultaten

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft hoofdtrainer Robin Peter ontslagen. Dat heeft de nummer 17 van de Eredivisie maandag bekendgemaakt. Aanleiding zijn volgens de club "de tegenvallende sportieve resultaten". De 39-jarige Duitser was sinds de zomer van 2025 in dienst bij de club.

1 dag geleden
Verstappen klimt na 'hectische' zege naar tweede plaats in WK

MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is door zijn overwinning in de Grote Prijs van Mexico-Stad van de vierde naar de tweede plaats geklommen in het kampioenschap. Dat is ook het maximaal haalbare voor de viervoudig wereldkampioen van Red Bull, want de 20-jarige Italiaan Kimi Antonelli verzekerde zich als jongste ooit al van de wereldtitel in de Formule 1. De coureur van Mercedes finishte als derde in Mexico en scoorde daarmee zoveel punten, dat hij in de resterende vier grands prix van dit seizoen niet meer te achterhalen is.

1 dag geleden
Antonelli is sprakeloos na behalen wereldtitel in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.

1 dag geleden
Antonelli is sprakeloos na behalen wereldtitel in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.

1 dag geleden