Schaatser Bergsma keert terug bij AH Zaanlander
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma keert volgend seizoen terug bij AH Zaanlander, de ploeg van zijn voormalige trainer Jillert Anema. Na een teleurstellend seizoen maakte Jumbo-Visma eerder deze maand bekend na twee jaar afscheid te nemen van de 38-jarige Fries. Bergsma heeft tot en met de Olympische Spelen van 2026 getekend bij AH Zaanlander, meldt de ploeg via sociale media.
"Jorrit keert terug bij ons en gaat samen met ons strijden om de overwinningen op de langebaan en in de marathon", schrijft het team.
Bergsma reed van 2010 tot en met 2022 voor de ploeg van Anema en werd in 2014 olympisch kampioen op de 10 kilometer. Door ziekte en blessures wist de Fries zich afgelopen seizoen niet te kwalificeren voor wereldbekerwedstrijden op de 5000 meter. Hij plaatste zich wel voor de 10 kilometer op de WK afstanden, waar hij als vijfde eindigde. In 2023 veroverde Bergsma nog zilver op de 10 kilometer bij de WK.
Meer uit Sport
CHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
55 minuten geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
18 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
22 uur geleden