Schaatser Bergsma heeft met snelle 10.000 meter titel terug
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma heeft bij de NK afstanden de titel gepakt op de 10.000 meter. De 35-jarige Fries van Team Zaanlander won overtuigend in een tijd van 12.39,67. In een rechtstreeks duel versloeg Bergsma titelverdediger Marwin Talsma, die derde werd in 12.50,91. Patrick Roest pakte met 12.48,05 het zilver.
Het is de tweede nationale titel voor Bergsma op deze NK afstanden. Hij werd vrijdag Nederlands kampioen op de 5000 meter met een toptijd van 6.07,30. Bergsma, de olympisch kampioen van Sotsji 2014 op de langste afstand, pakte op de slotdag van de NK zijn zevende titel op de 10 kilometer. Hij leek vorig jaar ook de titel te hebben gewonnen, maar werd na afloop gediskwalificeerd wegens een verkeerde wissel. Daardoor ging de titel toen naar Talsma.
Bergsma reed zaterdagavond nog de marathon in Enschede, waar hij als tiende eindigde. Dat weerhield hem er niet van halverwege de 10 kilometer te versnellen. Hij nam afstand van Talsma en dook in de rondjes van 29 seconden. Bergsma sloot zelfs af met een ronde van 28 seconden. Met de vierde tijd ooit gereden op de 10 kilometer in Thialf liet hij zien helemaal klaar te zijn voor het olympische seizoen en voor de strijd met de Zweedse wereldrecordhouder Nils van der Poel en olympisch kampioen Ted-Jan Bloemen uit Canada.
Kramer
Patrick Roest, Nederlands recordhouder op de 10.000 meter, bleef lang binnen enkele seconden van de tijd van Bergsma en versnelde ook licht in het tweede deel van zijn race. Roest, eerder tweede op de 5000 meter, kwam uiteindelijk uit op zijn derde tijd ooit in Heerenveen.
Sven Kramer, die zich had afgemeld voor de 10 kilometer, plaatste zich door deze uitslag definitief voor de wereldbekerwedstrijden op de 5000 meter. De drievoudig olympisch kampioen op deze afstand was vrijdag als vijfde geëindigd en daardoor voor een wereldbekerticket afhankelijk van wie er eerste en tweede werden op de 10 kilometer. Dat bleken uiteindelijk Bergsma en Roest te zijn, die zich al hadden geplaatst.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
2 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 dag geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 dag geleden