Schaatser Bergsma heeft met snelle 10.000 meter titel terug
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma heeft bij de NK afstanden de titel gepakt op de 10.000 meter. De 35-jarige Fries van Team Zaanlander won overtuigend in een tijd van 12.39,67. In een rechtstreeks duel versloeg Bergsma titelverdediger Marwin Talsma, die derde werd in 12.50,91. Patrick Roest pakte met 12.48,05 het zilver.
Het is de tweede nationale titel voor Bergsma op deze NK afstanden. Hij werd vrijdag Nederlands kampioen op de 5000 meter met een toptijd van 6.07,30. Bergsma, de olympisch kampioen van Sotsji 2014 op de langste afstand, pakte op de slotdag van de NK zijn zevende titel op de 10 kilometer. Hij leek vorig jaar ook de titel te hebben gewonnen, maar werd na afloop gediskwalificeerd wegens een verkeerde wissel. Daardoor ging de titel toen naar Talsma.
Bergsma reed zaterdagavond nog de marathon in Enschede, waar hij als tiende eindigde. Dat weerhield hem er niet van halverwege de 10 kilometer te versnellen. Hij nam afstand van Talsma en dook in de rondjes van 29 seconden. Bergsma sloot zelfs af met een ronde van 28 seconden. Met de vierde tijd ooit gereden op de 10 kilometer in Thialf liet hij zien helemaal klaar te zijn voor het olympische seizoen en voor de strijd met de Zweedse wereldrecordhouder Nils van der Poel en olympisch kampioen Ted-Jan Bloemen uit Canada.
Kramer
Patrick Roest, Nederlands recordhouder op de 10.000 meter, bleef lang binnen enkele seconden van de tijd van Bergsma en versnelde ook licht in het tweede deel van zijn race. Roest, eerder tweede op de 5000 meter, kwam uiteindelijk uit op zijn derde tijd ooit in Heerenveen.
Sven Kramer, die zich had afgemeld voor de 10 kilometer, plaatste zich door deze uitslag definitief voor de wereldbekerwedstrijden op de 5000 meter. De drievoudig olympisch kampioen op deze afstand was vrijdag als vijfde geëindigd en daardoor voor een wereldbekerticket afhankelijk van wie er eerste en tweede werden op de 10 kilometer. Dat bleken uiteindelijk Bergsma en Roest te zijn, die zich al hadden geplaatst.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de derde ronde bereikt op Roland Garros. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in twee sets van Elsa Jacquemot uit Frankrijk: 7-5 6-2.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Jannik Sinner liep naar eigen zeggen tegen een muur aan tijdens zijn verloren partij in de tweede ronde van Roland Garros. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was bij de afwezigheid van de Spanjaard Carlos Alcaraz de grote favoriet voor de titel, maar ging in de hitte in Parijs tot ieders verbazing in vijf sets onderuit tegen de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo, de mondiale nummer 56.
3 uur geledenPIEVE DI SOLIGO (ANP) - Paul Magnier heeft zijn derde ritzege in de Giro d'Italia geboekt. De Franse sprinter van Soudal Quick-Step was na 171 kilometer tussen Fai della Paganella en Pieve di Soligo de beste in de sprint van een grote groep. Magnier bleef de Italianen Edoardo Zambanini en Jonathan Milan voor.
3 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP/BELGA) - Motorcoureur Marc Márquez lijkt komend weekend bij de Grote Prijs in het Italiaanse Mugello zijn rentree te kunnen maken. De 33-jarige regerend wereldkampioen brak drie weken geleden zijn voet bij een crash tijdens de sprintrace voor de Grote Prijs van Frankrijk. De verwachting was dat de GP van Italië voor hem te vroeg zou komen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner is uitgeschakeld op Roland Garros, het enige grandslamtoernooi dat hij nog niet wist te winnen. In de tweede ronde verloor de Italiaanse nummer 1 van de wereld tegen alle verwachtingen in, in vijf sets van de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-2 5-7 1-6 1-6. Sinner leek op weg naar een snelle zege, maar kreeg in de derde set last van fysiek ongemak en kwam dit niet meer te boven.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong speelt vrijdag op Roland Garros de derde partij op baan 14 tegen de Rus Karen Chatsjanov. Dat blijkt uit de donderdag vrijgegeven baanindeling. Het is voor het eerst in zijn carrière dat de Nederlander in de derde ronde van een grandslamtoernooi staat.
6 uur geledenANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.
1 dag geleden