Schaatser Bergsma heeft met snelle 10.000 meter titel terug
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma heeft bij de NK afstanden de titel gepakt op de 10.000 meter. De 35-jarige Fries van Team Zaanlander won overtuigend in een tijd van 12.39,67. In een rechtstreeks duel versloeg Bergsma titelverdediger Marwin Talsma, die derde werd in 12.50,91. Patrick Roest pakte met 12.48,05 het zilver.
Het is de tweede nationale titel voor Bergsma op deze NK afstanden. Hij werd vrijdag Nederlands kampioen op de 5000 meter met een toptijd van 6.07,30. Bergsma, de olympisch kampioen van Sotsji 2014 op de langste afstand, pakte op de slotdag van de NK zijn zevende titel op de 10 kilometer. Hij leek vorig jaar ook de titel te hebben gewonnen, maar werd na afloop gediskwalificeerd wegens een verkeerde wissel. Daardoor ging de titel toen naar Talsma.
Bergsma reed zaterdagavond nog de marathon in Enschede, waar hij als tiende eindigde. Dat weerhield hem er niet van halverwege de 10 kilometer te versnellen. Hij nam afstand van Talsma en dook in de rondjes van 29 seconden. Bergsma sloot zelfs af met een ronde van 28 seconden. Met de vierde tijd ooit gereden op de 10 kilometer in Thialf liet hij zien helemaal klaar te zijn voor het olympische seizoen en voor de strijd met de Zweedse wereldrecordhouder Nils van der Poel en olympisch kampioen Ted-Jan Bloemen uit Canada.
Kramer
Patrick Roest, Nederlands recordhouder op de 10.000 meter, bleef lang binnen enkele seconden van de tijd van Bergsma en versnelde ook licht in het tweede deel van zijn race. Roest, eerder tweede op de 5000 meter, kwam uiteindelijk uit op zijn derde tijd ooit in Heerenveen.
Sven Kramer, die zich had afgemeld voor de 10 kilometer, plaatste zich door deze uitslag definitief voor de wereldbekerwedstrijden op de 5000 meter. De drievoudig olympisch kampioen op deze afstand was vrijdag als vijfde geëindigd en daardoor voor een wereldbekerticket afhankelijk van wie er eerste en tweede werden op de 10 kilometer. Dat bleken uiteindelijk Bergsma en Roest te zijn, die zich al hadden geplaatst.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
3 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
17 uur geledenVILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
21 uur geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
1 dag geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
1 dag geleden