Schaatsen op natuurijs van korte duur, veel ijsbanen weer dicht
DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in Nederland kon zaterdag op natuurijs worden geschaatst. In Winterswijk, Doorn en De Lier gingen de ijsbanen al vroeg in de ochtend open. Lang duurde de schaatspret niet, want de banen sloten rond het middaguur door de oplopende temperatuur. De kans dat er zondag geschaatst kan worden, is klein.
"Het zit er bij ons in elk geval niet in, want het vriest niet", zegt voorzitter Wim van der Berg van ijsvereniging Hard Gaat-ie in het Zuid-Hollandse De Lier. De ijsbaan sloot om 13.30 uur, omdat het ijs te dun werd. Toch is Van der Berg tevreden. "Het was mooi schaatsweer en we hebben zo'n zeshonderd bezoekers gehad."
Een van de eerste banen die openging, was die in Doorn (Utrecht). De eerste schaatsers waren daar al om 08.00 uur welkom. Het was ook een van de eerste banen om weer te sluiten. "Helaas. Sneller dan verwacht raken we het ijs kwijt en komt het los van de asfaltvloer", meldde de Doornsche IJsclub om 11.30 uur, toen de baan weer dichtging. Ook zondag zal er niet geschaatst worden.
Winterswijk
De ijsbaan in het Gelderse Winterswijk sloot een uur later. Daar probeert "de sproeiploeg" in de avond een nieuwe ijslaag aan te brengen, meldt de ijsvereniging op haar website. Als dat lukt, is de baan zondagochtend vanaf 08.30 uur open voor schaatsers.
Het weer kan echter een spelbreker zijn. Vanaf het einde van de middag trekken winterse buien over het land. Ook zondag verwacht het KNMI sneeuw.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
39 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
11 uur geledenDE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.
20 uur geleden