Schaatsen op natuurijs van korte duur, veel ijsbanen weer dicht
DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in Nederland kon zaterdag op natuurijs worden geschaatst. In Winterswijk, Doorn en De Lier gingen de ijsbanen al vroeg in de ochtend open. Lang duurde de schaatspret niet, want de banen sloten rond het middaguur door de oplopende temperatuur. De kans dat er zondag geschaatst kan worden, is klein.
"Het zit er bij ons in elk geval niet in, want het vriest niet", zegt voorzitter Wim van der Berg van ijsvereniging Hard Gaat-ie in het Zuid-Hollandse De Lier. De ijsbaan sloot om 13.30 uur, omdat het ijs te dun werd. Toch is Van der Berg tevreden. "Het was mooi schaatsweer en we hebben zo'n zeshonderd bezoekers gehad."
Een van de eerste banen die openging, was die in Doorn (Utrecht). De eerste schaatsers waren daar al om 08.00 uur welkom. Het was ook een van de eerste banen om weer te sluiten. "Helaas. Sneller dan verwacht raken we het ijs kwijt en komt het los van de asfaltvloer", meldde de Doornsche IJsclub om 11.30 uur, toen de baan weer dichtging. Ook zondag zal er niet geschaatst worden.
Winterswijk
De ijsbaan in het Gelderse Winterswijk sloot een uur later. Daar probeert "de sproeiploeg" in de avond een nieuwe ijslaag aan te brengen, meldt de ijsvereniging op haar website. Als dat lukt, is de baan zondagochtend vanaf 08.30 uur open voor schaatsers.
Het weer kan echter een spelbreker zijn. Vanaf het einde van de middag trekken winterse buien over het land. Ook zondag verwacht het KNMI sneeuw.
Meer uit Binnenland
VOORBURG (ANP) - In een gebouw aan de Kersengaarde in Voorburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.30 uur brand uitgebroken in een liftschacht, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden. Doordat de rook zich heeft verspreid over meerdere etages van het gebouw, moesten de gearriveerde hulpdiensten veel mensen evacueren. Naar schatting zijn tien woningen ontruimd.
49 minuten geledenPUTTEN (ANP) - Een fietser is om het leven gekomen bij een aanrijding met een auto aan de Beulekampersteeg in het Gelderse Putten. Het ongeluk gebeurde rond middernacht in de nacht van vrijdag op zaterdag, meldt de politie. Hulpdiensten arriveerden snel na het ongeluk, maar konden het leven van het slachtoffer niet meer redden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De lijsttrekker en fractievoorzitter van D66 in Den Haag, Yousef Assad, was niet de grote stemmentrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag. Hij heeft minder stemmen gekregen dan de nummer twee op de lijst van zijn partij, Marije Mostert. Uit de voorlopige uitslag, die vrijdag is vastgesteld, blijkt dat Assad 8082 stemmen heeft gekregen en Mostert 9904.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.
8 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft Forum voor Democratie-leider Lidewij de Vos opgeroepen zich in te zetten tegen antisemitisme binnen haar partij. "Ik doe een beroep op de partijleider, net zoals bij andere partijleiders, om aan het werk te gaan als er overduidelijk signalen zijn dat leden van je partij dingen doen of in het verleden deden die niet door de beugel kunnen."
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.
11 uur geleden