Schaatsen op natuurijs in Winterswijk na koude nacht
WINTERSWIJK (ANP) - De natuurijsbaan in Winterswijk is dankzij de lage temperatuur zondagochtend enkele uren opengegaan. De nacht van 2 op 3 april was nog nooit zo koud. Volgens Omroep Gelderland zijn de ijsmeesters van de Winterswijkse ijsvereniging WIJV de hele nacht bezig geweest met het prepareren van de baan. "Dit is zo volstrekt uniek: voor het eerst schaatsen op natuurijs in april", zegt ijsmeester Hendrik van Prooije tegen de omroep.
Volgens de Koninklijke Nederlandsche Schaatsenrijders Bond (KNSB) is het niet eerder voorgekomen dat er in april op een natuurijsbaan geschaatst kon worden. Overigens wordt dit nergens officieel bijgehouden.
Op beelden op sociale media is te zien dat meerdere mensen van de baan gebruik hebben gemaakt. Volgens De Telegraaf was het niet heel druk op het ijs.
-6,3 graden
Afgelopen nacht werd volgens Weeronline in het Gelderse Deelen de laagste temperatuur gemeten: -6,3 graden. Dat is ruim onder het vorige record van -5,5 graden, dat uit 1909 stamt en toen in Winterswijk werd vastgesteld.
De schaatspret in Winterswijk duurde enkele uren, maar moest gestaakt worden omdat de temperatuur langzaam oploopt tot ongeveer 8 graden. Komende nacht kan de temperatuur opnieuw dalen naar waarden rond het vriespunt, maar het wordt niet meer zo koud als afgelopen nacht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nationale ombudsman Reinier van Zutphen begint een onderzoek naar de gevolgen van het overheidsbeleid voor boeren. Het onderzoek richt zich op de afgelopen tien jaar en de ervaringen van boeren zullen centraal staan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De boete voor de illegale verkoop van e-sigaretten is met 700 euro verhoogd tot 2040 euro voor een eerste overtreding, schrijft demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid) in een brief aan de Tweede Kamer. Bij een volgende overtreding gaat de boete met 1000 euro omhoog naar 3060 euro.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - De zon heeft zich dit jaar veel vaker laten zien. Gemiddeld waren er al meer dan 2000 zonuren verspreid over het land. Normaal gesproken telt het jaar tot vrijdag zo'n 1700 zonuren. Het is sinds 1906 pas vier keer eerder voorgekomen dat in een jaar de zon gemiddeld meer dan 2000 uur scheen, laat Weeronline weten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De biologische moeder van twee Syrische jongens stelt dat haar zonen beschadigd uit het Vlaardingse pleeggezin van Johnny van den B. en Daisy W. zijn gekomen. "Zij kunnen niet vergeten wat hen allemaal is aangedaan. Zij kunnen niet vergeten wat ze hebben moeten doormaken", staat in haar slachtofferverklaring die vrijdag in de Rotterdamse rechtbank werd voorgelezen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Vlaardingse pleegmeisje moet 24 uur per dag worden begeleid. "Ze is fors beperkt geraakt in lichamelijk en cognitief opzicht", zei een van haar curatoren vrijdag in de rechtbank in Rotterdam.
1 uur geledenMUIDERBERG (ANP) - Voormalig presentatrice en tv-persoonlijkheid Viola Holt is overleden. Ze stierf donderdagavond op 76-jarige leeftijd in haar woonplaats Muiderberg, heeft haar familie aan het ANP bekendgemaakt. Holt vierde haar grootste successen in de jaren 90 met het middagprogramma 5 Uur Show voor RTL 4.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De regionale zender RTV Noord heeft nog steeds last van een hack van zijn computersystemen. Ook vrijdag lukt het "met veel kunst-en-vliegwerk" om radio-uitzendingen te maken, maar het is nog niet mogelijk om reportages te laten horen, laat plaatsvervangend hoofdredacteur Cunera van Selm weten.
5 uur geleden