Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatscoach Zweden: TeamNL kreeg kans te reageren op bedenkingen

Schaatscoach Zweden: TeamNL kreeg kans te reageren op bedenkingen

BEIJING (ANP) - De Zweedse schaatscoach Johan Röjler zegt dat de bedenkingen die de Zweden hebben over de Nederlandse 'lobby' bij de ijsmeester van de olympische schaatsbaan wel degelijk eerst zijn voorgelegd aan TeamNL. Pas daarna uitte zijn schaatser Nils van der Poel tijdens een persconferentie harde kritiek op het verhaal dat het Nederlandse team ijsmeester Mark Messer zou proberen te beïnvloeden.

"Ik heb twee video's gezien met verklaringen van officials van TeamNL en wil wijzen op een punt dat niet waar is. Wij hebben de KNSB een kans gegeven om te reageren op onze bedenkingen bij het artikel voordat we daar vragen van buitenaf op hebben beantwoord", zei Röjler, die in de mixed-zone van het ijsstadion in Beijing een verklaring voorlas.

De coach van Van der Poel doelde op het artikel op de website schaatsen.nl, waarin wordt gesteld dat Nederland lobbyt bij de ijsmeester voor een zo goed mogelijke ijsvloer voor de schaatsers van TeamNL. "Het antwoord van hen was dat ze dit al tien jaar doen en blijven doen. Ze toonden geen berouw over de uitspraken van de lobbyist in het artikel."

Steun

Volgens de schaatscoach staan de Zweden niet alleen in hun zorg. "We zijn erg blij met de steun die we krijgen van andere landen en sporters in deze zaak." Röjler zei zich nu te richten op de 10 kilometer van vrijdag. "Daarna zullen we zien hoe dit zich verder ontwikkelt."

Technisch directeur Remy de Wit van de KNSB zei woensdag dat de Zweden een dag eerder in een bijeenkomst vragen hierover hadden gesteld in een bijeenkomst van de teammanagers van het langebaanschaatsen. Maurits Hendriks, technisch directeur van NOC*NSF, zei woensdagavond dat hij het betreurde dat het Zweedse team niet eerst met de kritiek bij hem had aangeklopt en dat hij pas laat op de avond contact met zijn Zweedse collega erover had gehad.

TeamNL maakte donderdag bekend dat technisch directeur Maurits Hendriks nog eens goed met zijn Zweedse collega over de kwestie had gesproken. "De focus ligt bij beide teams nu weer geheel op de komende wedstrijden", meldde TeamNL. Röjler zei dat hij zelf niet op de hoogte was van contacten tussen het Zweedse en Nederlandse team.

Meer uit Sport

Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

1 uur geleden
Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

2 uur geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

2 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

2 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

3 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

3 uur geleden
Pogacar vervolgt recordjacht met winst in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.

3 uur geleden