Schaatscoach Zweden: TeamNL kreeg kans te reageren op bedenkingen
BEIJING (ANP) - De Zweedse schaatscoach Johan Röjler zegt dat de bedenkingen die de Zweden hebben over de Nederlandse 'lobby' bij de ijsmeester van de olympische schaatsbaan wel degelijk eerst zijn voorgelegd aan TeamNL. Pas daarna uitte zijn schaatser Nils van der Poel tijdens een persconferentie harde kritiek op het verhaal dat het Nederlandse team ijsmeester Mark Messer zou proberen te beïnvloeden.
"Ik heb twee video's gezien met verklaringen van officials van TeamNL en wil wijzen op een punt dat niet waar is. Wij hebben de KNSB een kans gegeven om te reageren op onze bedenkingen bij het artikel voordat we daar vragen van buitenaf op hebben beantwoord", zei Röjler, die in de mixed-zone van het ijsstadion in Beijing een verklaring voorlas.
De coach van Van der Poel doelde op het artikel op de website schaatsen.nl, waarin wordt gesteld dat Nederland lobbyt bij de ijsmeester voor een zo goed mogelijke ijsvloer voor de schaatsers van TeamNL. "Het antwoord van hen was dat ze dit al tien jaar doen en blijven doen. Ze toonden geen berouw over de uitspraken van de lobbyist in het artikel."
Steun
Volgens de schaatscoach staan de Zweden niet alleen in hun zorg. "We zijn erg blij met de steun die we krijgen van andere landen en sporters in deze zaak." Röjler zei zich nu te richten op de 10 kilometer van vrijdag. "Daarna zullen we zien hoe dit zich verder ontwikkelt."
Technisch directeur Remy de Wit van de KNSB zei woensdag dat de Zweden een dag eerder in een bijeenkomst vragen hierover hadden gesteld in een bijeenkomst van de teammanagers van het langebaanschaatsen. Maurits Hendriks, technisch directeur van NOC*NSF, zei woensdagavond dat hij het betreurde dat het Zweedse team niet eerst met de kritiek bij hem had aangeklopt en dat hij pas laat op de avond contact met zijn Zweedse collega erover had gehad.
TeamNL maakte donderdag bekend dat technisch directeur Maurits Hendriks nog eens goed met zijn Zweedse collega over de kwestie had gesproken. "De focus ligt bij beide teams nu weer geheel op de komende wedstrijden", meldde TeamNL. Röjler zei dat hij zelf niet op de hoogte was van contacten tussen het Zweedse en Nederlandse team.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
3 uur geledenVILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
7 uur geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
11 uur geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
12 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.
1 dag geleden