Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatscoach Tijssen stapt over naar wielerploeg Jumbo-Visma

Schaatscoach Tijssen stapt over naar wielerploeg Jumbo-Visma

DEN BOSCH (ANP) - Rutger Tijssen verruilt het schaatsen voor het wielrennen. De 48-jarige Tijssen gaat als sportief manager aan de slag bij de vrouwenploeg van Jumbo-Visma. "Een buitenkans", zo noemt de ervaren coach zijn overstap.

Tijssen werkte bij schaatsploeg TVM (nu Jumbo-Visma) met onder anderen Ireen Wüst en Sven Kramer. Hij zette in 2015 met Wüst de ploeg Team4Gold op. Zijn pupil veroverde op de Spelen van 2018 goud op de 1500 meter. Tijssen werkte ook voor de Chinese schaatsbond en als programmamanager bij TalentNED, een ploeg voor Nederlandse sporttalenten.

Vorig jaar keerde hij terug als schaatscoach bij Team Worldstream, de ploeg van onder anderen Jutta Leerdam en Koen Verweij. Leerdam pakte begin dit jaar zilver op de 1000 meter bij de Winterspelen van Beijing. De schaatsster stapte na het seizoen over naar Jumbo-Visma, wat het einde van Team Worldstream betekende.

Tijssen begint nu bij de wielrensters van Jumbo-Visma aan een nieuw avontuur. "Ik was toe aan een overstap naar een iets andere wereld", aldus de Noord-Hollander. "Het vrouwenwielrennen zit enorm in de lift. Daarbij is een professionele aanpak vanuit de teams van belang. De ploeg benaderde mij voor de functie van sportief manager. Zo kunnen teammanager Esra Tromp en de huidige coaches zich volledig op hun functie richten."

Meer uit Sport

Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

7 uur geleden
Sinner verbreekt met overwinning op Roeblev record Djokovic

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.

9 uur geleden
Tennisser Darderi na nachtpartij naar halve finale in Rome

ROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.

15 uur geleden
Spanjaard Arrieta wint vijfde rit Giro, Eulálio pakt roze trui

POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.

1 dag geleden
Eerste openlijk homoseksuele basketballer in NBA overleden

NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.

1 dag geleden
Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

2 dagen geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

2 dagen geleden