Schaatscoach Tijssen stapt over naar wielerploeg Jumbo-Visma
DEN BOSCH (ANP) - Rutger Tijssen verruilt het schaatsen voor het wielrennen. De 48-jarige Tijssen gaat als sportief manager aan de slag bij de vrouwenploeg van Jumbo-Visma. "Een buitenkans", zo noemt de ervaren coach zijn overstap.
Tijssen werkte bij schaatsploeg TVM (nu Jumbo-Visma) met onder anderen Ireen Wüst en Sven Kramer. Hij zette in 2015 met Wüst de ploeg Team4Gold op. Zijn pupil veroverde op de Spelen van 2018 goud op de 1500 meter. Tijssen werkte ook voor de Chinese schaatsbond en als programmamanager bij TalentNED, een ploeg voor Nederlandse sporttalenten.
Vorig jaar keerde hij terug als schaatscoach bij Team Worldstream, de ploeg van onder anderen Jutta Leerdam en Koen Verweij. Leerdam pakte begin dit jaar zilver op de 1000 meter bij de Winterspelen van Beijing. De schaatsster stapte na het seizoen over naar Jumbo-Visma, wat het einde van Team Worldstream betekende.
Tijssen begint nu bij de wielrensters van Jumbo-Visma aan een nieuw avontuur. "Ik was toe aan een overstap naar een iets andere wereld", aldus de Noord-Hollander. "Het vrouwenwielrennen zit enorm in de lift. Daarbij is een professionele aanpak vanuit de teams van belang. De ploeg benaderde mij voor de functie van sportief manager. Zo kunnen teammanager Esra Tromp en de huidige coaches zich volledig op hun functie richten."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
4 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
8 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
10 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
12 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
12 uur geleden