Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatscoach Tijssen naar team Leerdam en Verweij

Schaatscoach Tijssen naar team Leerdam en Verweij

HEERENVEEN (ANP) - Schaatscoach Rutger Tijssen heeft na zijn vertrek bij TalentNED een nieuwe ploeg gevonden. Tijssen wordt naast Kosta Poltavets de tweede hoofdcoach bij Team Worldstream, de ploeg van onder anderen Jutta Leerdam en Koen Verweij.

"Ik begon de afgelopen jaren het vak van coach te missen", zegt Tijssen, die programmamanager was bij TalentNED en daarvoor onder meer bij de voormalige TVM-ploeg en de Chinese schaatsbond werkte. "Ik was hier niet echt naar op zoek, maar als ik mezelf de vraag stelde wat ik het liefste wilde doen, dan kwam ik uit op het werken met mensen. Ik heb daar nu een nieuwe omgeving voor gevonden."

Het schaatskoppel Leerdam en Verweij zette vorig jaar een eigen ploeg op, dat de naam Team Worldstream kreeg. Poltavets werd de hoofdcoach, met Jan Bos als assistent. Begin dit jaar veroverde de 22-jarige Leerdam in Thialf als Nederlands kampioene ook de Europese titel op de sprintvierkamp. Bij de WK afstanden in Heerenveen moest de Westlandse als titelverdedigster genoegen nemen met zilver op de 1000 meter.

Meer uit Sport

Visma-sprinter Kooij op tijd fit voor Renewi Tour

TERNEUZEN (ANP) - Olav Kooij is fit genoeg om deel te nemen aan de Renewi Tour, een rittenkoers uit de WorldTour door Nederland en België. De 23-jarige sprinter van Visma - Lease a Bike werd ziek na de Ronde van Polen en zegde zondag af voor de eendaagse wielerkoers Cyclassics Hamburg.

2 uur geleden
Tweevoudig international Laamers (58) overleden

ARNHEM (ANP) - Tweevoudig international Martin Laamers is op 58-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn oude club Vitesse bevestigd. De voormalige middenvelder was tien jaar actief in de hoofdmacht van de Arnhemse voetbalclub. Laamers speelde twee keer in het Nederlands elftal. Hij kwam voor Oranje uit tegen Brazilië en tegen de voormalige Sovjet-Unie.

2 uur geleden
Bondscoach ziet verjongde volleybalploeg vlak voor WK groeien

BANGKOK (ANP) - Bondscoach Felix Koslowski kijkt met een goed gevoel vooruit naar het WK dat voor de Nederlandse volleybalsters vrijdag met een groepswedstrijd tegen Zweden begint. "Ik ben blij met hoe we er voorstaan. We worden steeds beter. Nu we in Thailand zijn, beginnen we het toernooi ook echt te voelen", laat hij weten in een persbericht.

3 uur geleden
Wielrenner Carapaz mist ook Ronde van Spanje

TURIJN (ANP) - Richard Carapaz verschijnt zaterdag niet aan de start van de Ronde van Spanje. De voormalige olympisch kampioen is nog onvoldoende hersteld van een maaginfectie die hem uit de Tour de France hield.

4 uur geleden
Swiatek wint finale Cincinnati van Paolini

CINCINNATI (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft de Cincinnati Open gewonnen. Swiatek versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in 1 uur en 50 minuten: 7-5 6-4. Het is voor het eerst dat de Poolse het toernooi wint.

15 uur geleden
Alcaraz wint masters Cincinnati na opgave zieke Sinner

CINCINNATI (ANP) - De finale van het masterstoernooi in Cincinnati heeft slechts vijf games geduurd. Bij een achterstand van 5-0 in de eerste set gaf titelverdediger Jannik Sinner op. De nummer 1 van de wereld voelde zich niet lekker en de Italiaan schudde na een korte pauze gedesillusioneerd de hand van tegenstander Carlos Alcaraz. De Spaanse nummer 2 van de wereld won zodoende het Amerikaanse toernooi, dat geldt als een belangrijke voorbereiding op de US Open.

20 uur geleden
Tennisser De Jong door in kwalificatietoernooi US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is het kwalificatietoernooi van de US Open goed begonnen. De 25-jarige Nederlander won in de eerste ronde in twee sets van de Litouwer Vilius Gaubas: 6-3 6-4.

21 uur geleden