Schaatscoach Poltavets stopt in Rusland en wil baan in Nederland
HILVERSUM (ANP) - Schaatstrainer Kosta Poltavets keert komend seizoen niet meer terug als hoofdcoach van de Russische ploeg. Na tien jaar in functie vindt de 57-jarige Rus, geboren in Charkov, het mooi geweest en is hij naar eigen zeggen toe aan een nieuwe uitdaging.
Poltavets werkte in Nederland bij de schaatsploegen van TVM en DSB. Koen Verweij stoomde hij als tijdelijk lid van de Russische schaatsploeg klaar voor de Winterspelen van Pyeongchang 2018. Zelf ontbrak Poltavets in Zuid-Korea, omdat hij evenals veel andere Russen niet welkom was vanwege het dopingschandaal in zijn land.
"Als trainer wil ik me graag verder ontwikkelen door mijn opgedane theoretische en praktische kennis door te geven aan anderen", liet Poltavets bij de NOS weten. "En het liefst zou ik dit doen op voor mij vertrouwde Nederlandse bodem, met atleten die net zo gepassioneerd zijn over het schaatsen als ikzelf."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
28 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
1 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
2 uur geledenBORMIO (ANP/RTR) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen zijn tweede gouden medaille veroverd. Hij won maandag samen met Tanguy Nef de teamcombinatie. Zaterdag schreef hij de afdaling al op zijn naam.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
15 uur geleden