Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatscoach Poltavets stopt in Rusland en wil baan in Nederland

Schaatscoach Poltavets stopt in Rusland en wil baan in Nederland

HILVERSUM (ANP) - Schaatstrainer Kosta Poltavets keert komend seizoen niet meer terug als hoofdcoach van de Russische ploeg. Na tien jaar in functie vindt de 57-jarige Rus, geboren in Charkov, het mooi geweest en is hij naar eigen zeggen toe aan een nieuwe uitdaging.

Poltavets werkte in Nederland bij de schaatsploegen van TVM en DSB. Koen Verweij stoomde hij als tijdelijk lid van de Russische schaatsploeg klaar voor de Winterspelen van Pyeongchang 2018. Zelf ontbrak Poltavets in Zuid-Korea, omdat hij evenals veel andere Russen niet welkom was vanwege het dopingschandaal in zijn land.

"Als trainer wil ik me graag verder ontwikkelen door mijn opgedane theoretische en praktische kennis door te geven aan anderen", liet Poltavets bij de NOS weten. "En het liefst zou ik dit doen op voor mij vertrouwde Nederlandse bodem, met atleten die net zo gepassioneerd zijn over het schaatsen als ikzelf."

Meer uit Sport

Snowboardster Van Vreden kwalificeert zich voor Olympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.

2 uur geleden
Tennisser Djokovic zonder problemen verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.

3 uur geleden
Swiatek begint jacht op 'career grand slam' met moeizame zege

MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.

5 uur geleden
Tennisser Auger-Aliassime geeft op met kramp bij Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).

6 uur geleden
De Jong niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.

12 uur geleden
Shorttracker Knegt krijgt bij emotioneel afscheid gouden speld

TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.

23 uur geleden
Nederlands podium bij 500 meter vrouwen op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.

1 dag geleden