
Schaatscoach Orie geniet van spanningselement bij NK sprint
HEERENVEEN (ANP) - Als er iemand uitkijkt naar de NK sprint komend weekeinde in Thialf is het schaatscoach Jac Orie wel. Niet alleen omdat de voorman van Team Jumbo-Visma niet minder dan vier kanshebbers heeft op de titel, maar zeker ook vanwege het grote spanningselement. Want titelverdediger Kjeld Nuis en oud-kampioen Ronald Mulder (2017) zijn in Heerenveen eveneens van de partij, al waren beiden in het voorseizoen nog wel flink ziek en zitten ze in deze fase wellicht nog niet op hun topniveau.
"Onze vier kandidaten hebben hun eigen speerpunten. Thomas Krol op de 1000 meter, Dai Dai N'tab op de 500 en Kai Verbij en Hein Otterspeer kunnen beide afstanden heel goed rijden", legt Orie uit. "Ze komen allemaal vanuit een ander perspectief het toernooi in en staan er goed voor. Dat maakt het heel interessant en spannend, zeker ook voor mij."
Orie durft geen uitspraken te doen over de mogelijke winnaar van de vierkamp. "Over het algemeen heeft iedereen er wel één slechte rit tussen zitten. Daar wordt de titel meestal op verloren. Vaak ook op de laatste dag, waardoor het hele podium nog op z'n kop gaat. Het is dus belangrijk dat je slechtste afstand iets beter is dan die van de rest. Er zijn veel scenario's mogelijk en dat maakt een NK sprint vaak zo leuk en zo lastig te voorspellen."
Meer uit Sport
PUERTO DE NAVACERRADA (ANP) - Jonas Vingegaard durfde na zijn zege in de voorlaatste etappe van de Vuelta voorzichtig te concluderen dat de eindoverwinning binnen was. "Natuurlijk komt er nog een rit, maar normaal gesproken verandert er niets meer in het klassement", glunderde de 28-jarige Deen van Visma - Lease a Bike nadat hij op de steile slotklim boven skioord Puerto de Navacerrada was weggereden bij zijn medekoplopers. Na twee eindzeges in de Tour de France mag Vingegaard de Vuelta op zijn erelijst bijschrijven.
5 uur geledenPUERTO DE NAVACERRADA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de eindzege in de Vuelta bijna binnen. De Deen van Visma - Lease a Bike won de voorlaatste etappe, een zware bergrit van Robledo de Chavela naar skioord Puerto de Navacerrada. Vingegaard vergrootte daarmee zijn voorsprong op zijn enig overgebleven rivaal João Almeida tot boven de minuut. In de slotetappe naar Madrid komt zijn leidende positie normaal gesproken niet meer in gevaar.
6 uur geledenTOKIO (ANP) - Er was blijdschap bij de Nederlandse estafetteploeg over de zilveren medaille op de 4x400 meter gemengd bij de WK atletiek in Tokio. Al was het minder dan de olympische gouden medaille van een jaar geleden in Parijs. "De media zien de estafetteploeg als legendarisch, maar dat kan niet ieder toernooi het geval zijn. We hebben nu heel knap zilver gewonnen", zei Femke Bol na afloop.
6 uur geledenPUERTO DE NAVACERRADA (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben ook de twintigste en voorlaatste etappe van de Vuelta verstoord. Op ongeveer 17 kilometer voor de finish was een groep actievoerders op de weg gaan zitten. De koplopers en het peloton slaagden erin hun weg te vervolgen door de blokkade te omzeilen, al werden zij ook daarbij gehinderd.
7 uur geledenTOKIO (ANP) - De Nederlandse estafetteploeg op de 4x400 meter gemengd heeft op de WK atletiek in Tokio het zilver veroverd. Eugene Omalla, Lieke Klaver, Jonas Phijffers en Femke Bol renden in de finale in het Japan National Stadium naar de tweede plaats achter de ploeg van de Verenigde Staten in een tijd van 3.09,96. Het Amerikaanse team was duidelijk sneller en won in 3.08,80.
8 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Puck Pieterse is er bij de WK mountainbiken in het Zwitserse Crans-Montana niet in geslaagd haar wereldtitel te prolongeren. De 23-jarige Amersfoortse moest genoegen nemen met de zesde plaats. De wereldtitel was voor de Zweedse Jenny Rissveds. De 31-jarige olympisch kampioene van Rio 2016 soleerde naar het goud. Achter haar ging het zilver naar de Nieuw-Zeelandse Samara Maxwell. Het brons was voor de Zwitserse Alessandra Keller.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Ook de slotrit van de Vuelta zal zondag op een enigszins ingekort parcours worden afgewerkt. Voordat wordt begonnen aan een aantal lokale ronden in Madrid is de passage door de wijk Aravaca geschrapt, waardoor de rit ongeveer 5 kilometer korter wordt. Dat heeft te maken met mogelijke acties van pro-Palestijnse demonstranten, die deze editie al vaker de koers hebben verstoord.
8 uur geleden