Schaatscoach De Wit van Japan onderging quarantaine schuldbewust
BEIJING (ANP) - Dertien dagen zat bondscoach Johan de Wit van de Japanse schaatsploeg in quarantaine na zijn positieve coronatest in China, totdat hij zondag eindelijk het quarantainehotel mocht verlaten. Hij was net op tijd om in de schaatshal van Beijing zijn pupil Miho Takagi zilver te zien winnen op de olympische 500 meter. De 'opsluiting' die daaraan voorafging, was volgens De Wit geen pretje.
De coach zat op dezelfde vlucht als de eerste lichting van TeamNL die op 26 januari van Amsterdam naar Beijing vloog, maar hij verbleef niet in de buurt van de Nederlandse equipe. Enkele dagen na aankomst bleek zijn dagelijkse coronatest positief en dus moest De Wit in isolatie, totdat hij meerdere negatieve tests op rij kon overleggen.
De bondscoach van Japan kon zich dat naar eigen alleen zichzelf aanrekenen. "Ik heb een verantwoordelijke baan en moet me verantwoordelijk gedragen. Ik dacht dat ik dat deed en toch heb ik corona gekregen. Ik kan niemand anders dan mezelf aanwijzen die daar schuld aan heeft."
Langdurig
De 42-jarige Noord-Hollander baalde er vooral van dat de isolatie zo lang duurde. "Op een gegeven moment gingen de testen de goede kant op, maar dan was het een dag later weer minder en moet je opnieuw gaan tellen met testen die goed zijn. Het maakt je ook onzeker. Wat als ik morgen weer een slechte test heb? Je zit ergens in China in een hotel en je hebt geen idee waar je bent. Dan vraag je je wel af of je nog thuis gaat komen."
Kritiek op de omstandigheden heeft De Wit ook, bijvoorbeeld dat het meer dan vier uur duurde totdat hij werd opgehaald toen hij het quarantainehotel eenmaal mocht verlaten. Verder heeft hij de quarantaine vooral geaccepteerd en draagt hij het als zijn eigen schuld, vooral ook voor zijn team. "Ik had op het ijs moeten staan en ik stond er niet", aldus De Wit.
Data
De bondscoach hoopt dat hij nog iets aan het team heeft kunnen bijdragen vanuit zijn hotelkamer. "Ik heb geprobeerd dingen via de computer te doen, maar dat was technisch ook nog behoorlijk moeilijk", zo doelt hij op de internetbelemmeringen in China. "Ik had ook maar 1 gigabyte aan data per dag. Daar ben je zo doorheen."
De Japanse schaatssters plaatsten zich zaterdag zonder de bondscoach met de beste tijd voor de halve finales van de ploegachtervolging, het onderdeel waarop ze hun olympische titel verdedigen. Maandag leidde De Wit de training weer. "Miho leek vleugels te krijgen op de 500 meter. Dat vond ik heel mooi, ontroerend. Misschien dat mijn terugkeer extra vleugels geeft. Als dat zo is, draag ik daar graag aan bij."
Meer uit Sport
HAARLEM (ANP) - Nederland is de Honkbalweek Haarlem begonnen met een overwinning. In het Pim Mulierstadion werden de International Globetrotters, een verzameling van honkballers uit verschillende landen over de hele wereld, met 6-1 verslagen.
5 uur geledenBAD HOMBURG (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolína Muchová heeft zich vrijdag - na een hittepauze van anderhalf uur - geplaatst voor de finale van het grastoernooi van Bad Homburg. Ze was in twee sets te sterk voor de Roemeense Elena-Gabriela Ruse: 6-4 6-4. Tussen die sets zat de pauze in het stadje nabij Frankfurt.
13 uur geledenBAD HOMBURG VOR DER HÖHE (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft in Duitsland voor het eerst in haar carrière een finale van een grastoernooi bereikt. De viervoudig grandslamkampioene uit Japan was in de halve finale van het toernooi van Bad Homburg met 6-3 6-3 te sterk voor de Chinese Wang Xinyu.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor treft in de eerste ronde van Wimbledon de Australiër James Duckworth. Botic van de Zandschulp begint het grandslamtoernooi in Londen met een partij tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, terwijl Jesper de Jong tegen Rinky Hijikata uit Australië speelt. Dat is het resultaat van de loting op vrijdag.
19 uur geledenMANAMA (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao zal in zijn afscheidsjaar geen Tour de France rijden. De 36-jarige klimspecialist is niet op tijd hersteld van een virale infectie die hij opliep in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes (voorheen het Critérium du Dauphiné). Dat meldde zijn ploeg Bahrain-Victorious op X.
1 dag geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.
1 dag geledenSPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
1 dag geleden