Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatscoach De Wit van Japan onderging quarantaine schuldbewust

Schaatscoach De Wit van Japan onderging quarantaine schuldbewust

BEIJING (ANP) - Dertien dagen zat bondscoach Johan de Wit van de Japanse schaatsploeg in quarantaine na zijn positieve coronatest in China, totdat hij zondag eindelijk het quarantainehotel mocht verlaten. Hij was net op tijd om in de schaatshal van Beijing zijn pupil Miho Takagi zilver te zien winnen op de olympische 500 meter. De 'opsluiting' die daaraan voorafging, was volgens De Wit geen pretje.

De coach zat op dezelfde vlucht als de eerste lichting van TeamNL die op 26 januari van Amsterdam naar Beijing vloog, maar hij verbleef niet in de buurt van de Nederlandse equipe. Enkele dagen na aankomst bleek zijn dagelijkse coronatest positief en dus moest De Wit in isolatie, totdat hij meerdere negatieve tests op rij kon overleggen.

De bondscoach van Japan kon zich dat naar eigen alleen zichzelf aanrekenen. "Ik heb een verantwoordelijke baan en moet me verantwoordelijk gedragen. Ik dacht dat ik dat deed en toch heb ik corona gekregen. Ik kan niemand anders dan mezelf aanwijzen die daar schuld aan heeft."

Langdurig

De 42-jarige Noord-Hollander baalde er vooral van dat de isolatie zo lang duurde. "Op een gegeven moment gingen de testen de goede kant op, maar dan was het een dag later weer minder en moet je opnieuw gaan tellen met testen die goed zijn. Het maakt je ook onzeker. Wat als ik morgen weer een slechte test heb? Je zit ergens in China in een hotel en je hebt geen idee waar je bent. Dan vraag je je wel af of je nog thuis gaat komen."

Kritiek op de omstandigheden heeft De Wit ook, bijvoorbeeld dat het meer dan vier uur duurde totdat hij werd opgehaald toen hij het quarantainehotel eenmaal mocht verlaten. Verder heeft hij de quarantaine vooral geaccepteerd en draagt hij het als zijn eigen schuld, vooral ook voor zijn team. "Ik had op het ijs moeten staan en ik stond er niet", aldus De Wit.

Data

De bondscoach hoopt dat hij nog iets aan het team heeft kunnen bijdragen vanuit zijn hotelkamer. "Ik heb geprobeerd dingen via de computer te doen, maar dat was technisch ook nog behoorlijk moeilijk", zo doelt hij op de internetbelemmeringen in China. "Ik had ook maar 1 gigabyte aan data per dag. Daar ben je zo doorheen."

De Japanse schaatssters plaatsten zich zaterdag zonder de bondscoach met de beste tijd voor de halve finales van de ploegachtervolging, het onderdeel waarop ze hun olympische titel verdedigen. Maandag leidde De Wit de training weer. "Miho leek vleugels te krijgen op de 500 meter. Dat vond ik heel mooi, ontroerend. Misschien dat mijn terugkeer extra vleugels geeft. Als dat zo is, draag ik daar graag aan bij."

Meer uit Sport

Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

12 minuten geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

29 minuten geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

1 uur geleden
Tennisser De Minaur verliest meteen in eerste ronde Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).

4 uur geleden
Bokslegenden Mayweather en Pacquiao keren terug in de ring

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.

13 uur geleden
Skilegende Vonn: dokter heeft mijn been gered

BERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.

19 uur geleden
NOC*NSF tegen deelname sporters Paralympics onder Russische vlag

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."

19 uur geleden