Schaatscoach De Wit van Japan onderging quarantaine schuldbewust
BEIJING (ANP) - Dertien dagen zat bondscoach Johan de Wit van de Japanse schaatsploeg in quarantaine na zijn positieve coronatest in China, totdat hij zondag eindelijk het quarantainehotel mocht verlaten. Hij was net op tijd om in de schaatshal van Beijing zijn pupil Miho Takagi zilver te zien winnen op de olympische 500 meter. De 'opsluiting' die daaraan voorafging, was volgens De Wit geen pretje.
De coach zat op dezelfde vlucht als de eerste lichting van TeamNL die op 26 januari van Amsterdam naar Beijing vloog, maar hij verbleef niet in de buurt van de Nederlandse equipe. Enkele dagen na aankomst bleek zijn dagelijkse coronatest positief en dus moest De Wit in isolatie, totdat hij meerdere negatieve tests op rij kon overleggen.
De bondscoach van Japan kon zich dat naar eigen alleen zichzelf aanrekenen. "Ik heb een verantwoordelijke baan en moet me verantwoordelijk gedragen. Ik dacht dat ik dat deed en toch heb ik corona gekregen. Ik kan niemand anders dan mezelf aanwijzen die daar schuld aan heeft."
Langdurig
De 42-jarige Noord-Hollander baalde er vooral van dat de isolatie zo lang duurde. "Op een gegeven moment gingen de testen de goede kant op, maar dan was het een dag later weer minder en moet je opnieuw gaan tellen met testen die goed zijn. Het maakt je ook onzeker. Wat als ik morgen weer een slechte test heb? Je zit ergens in China in een hotel en je hebt geen idee waar je bent. Dan vraag je je wel af of je nog thuis gaat komen."
Kritiek op de omstandigheden heeft De Wit ook, bijvoorbeeld dat het meer dan vier uur duurde totdat hij werd opgehaald toen hij het quarantainehotel eenmaal mocht verlaten. Verder heeft hij de quarantaine vooral geaccepteerd en draagt hij het als zijn eigen schuld, vooral ook voor zijn team. "Ik had op het ijs moeten staan en ik stond er niet", aldus De Wit.
Data
De bondscoach hoopt dat hij nog iets aan het team heeft kunnen bijdragen vanuit zijn hotelkamer. "Ik heb geprobeerd dingen via de computer te doen, maar dat was technisch ook nog behoorlijk moeilijk", zo doelt hij op de internetbelemmeringen in China. "Ik had ook maar 1 gigabyte aan data per dag. Daar ben je zo doorheen."
De Japanse schaatssters plaatsten zich zaterdag zonder de bondscoach met de beste tijd voor de halve finales van de ploegachtervolging, het onderdeel waarop ze hun olympische titel verdedigen. Maandag leidde De Wit de training weer. "Miho leek vleugels te krijgen op de 500 meter. Dat vond ik heel mooi, ontroerend. Misschien dat mijn terugkeer extra vleugels geeft. Als dat zo is, draag ik daar graag aan bij."
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
1 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
3 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
4 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
6 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
11 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
11 uur geleden