Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatscoach De Jong weg bij Chinese bond

Schaatscoach De Jong weg bij Chinese bond

HEERENVEEN (ANP) - Coach Bob de Jong (43) is niet langer werkzaam voor de Chinese schaatsbond. Door veranderde werkomstandigheden had de olympisch kampioen van Turijn 2006 geen vertrouwen meer in een succesvolle voortzetting van zijn dienstverband, dat tot en met de Winterspelen van Peking 2022 zou duren.

"De afgelopen twintig maanden hebben we iets moois opgebouwd vanuit onze trainingsbasis in Calgary en zagen we de resultaten verbeteren. Vanwege de nieuwe structuur viel de basis en het vertrouwen weg voor verdere ontwikkeling van de schaatsers", liet De Jong weten. Hij was als assistent-bondscoach verbonden aan de Chinese allroundploeg, die bestond uit 22 rijders (mannen en vrouwen).

De Jong, die eerder als assistent-bondscoach fungeerde van de Zuid-Koreaanse schaatsploeg, weet nog niet precies wat hij na zijn vertrek uit China gaat doen. Hij is in elk geval van plan om zijn eerder gestarte trainingsopleiding in Nederland af te ronden.

Meer uit Sport

Amerikaanse golfer Scheffler neemt leiding op Brits Open

PORTRUSH (ANP/AFP) - Golfer Scottie Scheffler heeft op de tweede dag van het Brits Open de leiding genomen. De Amerikaanse nummer 1 van de wereld en olympisch kampioen noteerde op de Royal Portrush in Noord-Ierland een ronde van 64 slagen, zeven onder par. Scheffler staat halverwege op tien onder par, één slag voor op de Brit Matthew Fitzpatrick.

3 uur geleden
Ekpo sprint naar zilveren plak op 100 meter bij EK beloften

BERGEN (ANP) - Nsikak Ekpo is als tweede geëindigd op de 100 meter van de Europese kampioenschappen voor atleten jonger dan 23 jaar. De 22-jarige Nederlander finishte in 10,30 in het Noorse Bergen. Hij bleef in de finale iets boven zijn persoonlijk record (10,23). De winst ging naar de Fransman Jeff Erius (10,28).

6 uur geleden
WK beachvolleybal in 2027 naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het WK beachvolleybal vindt in 2027 van 20 tot en met 29 augustus plaats in Nederland. Het toernooi wordt in ieder geval gehouden in Den Haag, Rotterdam en Apeldoorn, meldt de internationale volleybalbond FIVB en de Nederlandse volleybalbond Nevobo. Hoogstwaarschijnlijk komt daar nog een vierde speelstad bij.

7 uur geleden
Pogacar ook de beste in klimtijdrit Tour de France

PEYRAGUDES (ANP) - Tadej Pogacar heeft in de Tour de France ook de klimtijdrit naar Peyragudes gewonnen. De Sloveense geletruidrager was in de dertiende etappe, een individuele tijdrit van 10,9 kilometer, met een tijd van 23.00 minuten ruim sneller dan Jonas Vingegaard uit Denemarken en zijn landgenoot Primoz Roglic.

7 uur geleden
Wielrenster Veenhoven wint tweede etappe in Baloise Ladies Tour

OLSENE (ANP) - Nienke Veenhoven heeft de tweede etappe van de Baloise Ladies Tour gewonnen. De wielrenster van Visma - Lease a Bike was de snelste in een massasprint van een rit over 127 kilometer met start en aankomst in het Belgische Olsene. De 21-jarige Veenhoven, geboren in Oostzaan, boekte haar eerste profzege.

7 uur geleden
Tennisser Den Ouden plaatst zich voor halve finales Dutch Open

BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - Tennisser Guy den Ouden heeft de halve finales van het Dutch Open Tournament bereikt. De als tweede geplaatste Nederlander versloeg op het gravel in Bunschoten-Spakenburg de Belg Gauthier Onclin met 6-2 6-3.

10 uur geleden
Fransman Vercher als eerste renner vertrokken in klimtijdrit Tour

LOUDENVIELLE (ANP) - Mattéo Vercher is als eerste renner vertrokken in de individuele klimtijdrit in de Tour de France. De Fransman van Team TotalEnergies staat laatste in het algemeen klassement en vertrok om 13.10 uur als eerste renner in de dertiende etappe. Roel van Sintmaartensdijk vertrekt als derde om 13.12 uur. Geletruidrager Tadej Pogacar vertrekt als laatste renner om 17.05 uur.

11 uur geleden