Schaatscoach De Jong weg bij Chinese bond
HEERENVEEN (ANP) - Coach Bob de Jong (43) is niet langer werkzaam voor de Chinese schaatsbond. Door veranderde werkomstandigheden had de olympisch kampioen van Turijn 2006 geen vertrouwen meer in een succesvolle voortzetting van zijn dienstverband, dat tot en met de Winterspelen van Peking 2022 zou duren.
"De afgelopen twintig maanden hebben we iets moois opgebouwd vanuit onze trainingsbasis in Calgary en zagen we de resultaten verbeteren. Vanwege de nieuwe structuur viel de basis en het vertrouwen weg voor verdere ontwikkeling van de schaatsers", liet De Jong weten. Hij was als assistent-bondscoach verbonden aan de Chinese allroundploeg, die bestond uit 22 rijders (mannen en vrouwen).
De Jong, die eerder als assistent-bondscoach fungeerde van de Zuid-Koreaanse schaatsploeg, weet nog niet precies wat hij na zijn vertrek uit China gaat doen. Hij is in elk geval van plan om zijn eerder gestarte trainingsopleiding in Nederland af te ronden.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het olympisch schaatstoernooi op de langebaan vindt in 2030 definitief plaats in Thialf in Heerenveen. Sportkoepel NOC*NSF laat in een persbericht weten dat het organisatiecomité van de Winterspelen in de Franse Alpen dat heeft bekendgemaakt.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander rekende in zijn openingspartij op het grandslamtoernooi in Londen in vier sets af met de Amerikaan Aleksandar Kovacevic: 6-3 6-7 (2) 6-4 6-0.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.
1 dag geledenSPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).
1 dag geledenASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."
1 dag geleden