Schaatscoach Anema kiest voor rust in de tent
HEERENVEEN (ANP) - Schaatscoach Jillert Anema van team easyJet en Royal A-ware was zondag bij de EK afstanden de grote winnaar bij de twee massastarts. Met de Belg Bart Swings (goud), Arjan Stroetinga (zilver) en Irene Schouten (goud) had de Friese trainer alle reden tot juichen. Na afloop van de driedaagse in Thialf liet hij zich echter lange tijd niet zien of horen. Pas toen de hal al geruime tijd leeg was, meldde hij zich nog even in de vrijwel verlaten mixed-zone, maar dan alleen om een verslaggever van Omrop Fryslân te woord te staan. Andere vragen wuifde hij in het voorbijgaan lachend weg.
Uiteraard werd Anema gevraagd wat hij vond van de opvallende reactie die de Nederlandse schaatsbond KNSB zaterdagavond gezamenlijk met de internationale schaatsunie ISU had verstuurd. Daarin keurden beide instanties enkele recente en pikante uitlatingen van Anema af. "Ongepast", luidde het oordeel van de KNSB en ISU.
Anema had zich voor Omrop Fryslân nogal laatdunkend uitgelaten, onder meer over officials en over het beleid van de ISU. "Het is eigenlijk een verschrikkelijk vak, en het wordt bepaald door mensen die ons ergens naartoe sturen omdat ze dan zelf op de één-na-hoogste verdieping van een groot flatgebouw kunnen zitten, in een hotel waar de bovenste verdieping een stripteaseclub is. Dat vinden ze hartstikke mooi", zei Anema onder meer.
Klotereizen
Over het beleid, en met name de wereldbekerplanning en het gebrek aan publiek bij die wedstrijden zei Anema: "Dan moeten we weer naar Verweggistan. Het zijn klotereizen. We zijn soms meer dan 24 uur onderweg om in één of andere rotstad te komen. En dan moeten we ook nog van het hotel naar de ijsbaan. De onnozelheid is grenzeloos. Die mensen ondermijnen onze sport."
Anema wilde er zondagavond na een succesvolle schaatsmiddag niet meer op terugkomen. "Ik heb de verklaring van de KNSB en de ISU zelf niet gezien. Voor mij is de zaak afgedaan. Ik wil de boel niet via de media nog eens oprakelen. Daardoor zou het onnodig kunnen escaleren. Daar is de schaatssport niet bij gebaat. Ik laat het hierbij."
Meer uit Sport
MANDALIKA (ANP) - Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Indonesië gewonnen. De 27-jarige Italiaan kwam als eerste over de finish op het stratencircuit van Mandalika op Lombok.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Eliud Kipchoge heeft de marathon van Melbourne gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen uit Kenia finishte in een parcoursrecord (2.09.10).
2 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.
18 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.
20 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.
22 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."
22 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.
22 uur geleden