Schaatsbondscoach Coopmans naar ziekenhuis na harde val op ijs
SALT LAKE CITY (ANP) - Bondscoach Jan Coopmans van de Nederlandse schaatsploeg is tijdens de training voor de wereldbeker langebaan in Salt Lake City hard ten val gekomen op de ijspiste. Volgens schaatsen.nl, een website onder beheer van schaatsbond KNSB, is de 64-jarige Limburger met zijn achterhoofd op het ijs terechtgekomen nadat hij van achteren was aangereden door een Poolse schaatsster. Coopmans was even buiten bewustzijn, maar snel weer bij kennis. Hij is voor nader onderzoek naar een ziekenhuis in de Amerikaanse stad gebracht.
"Dit was een serieuze klap", laat Remy de Wit, technisch directeur van de KNSB, weten op de website. Hij vreest dat Coopmans mogelijk een zware hersenschudding heeft opgelopen. De Wit zag de botsing van dichtbij gebeuren.
"Gelukkig waren er heel snel allerlei hulpverleners ter plaatse. De fysiotherapeut van Team Zaanlander verleende direct assistentie, onze bondsarts Rik van der Kolk schoot er op af en ook veel schaatsers wilden Jan oppakken. Het was geen fijn beeld. Jan heeft in het ziekenhuis verschillende onderzoeken ondergaan. Het is nog afwachten wat hij precies heeft opgelopen", aldus De Wit.
Coopmans is bij de KNSB verantwoordelijk voor de ploegonderdelen, waaronder de ploegachtervolging, de massastart en de teamsprint.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
12 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
17 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
23 uur geleden