Schaatsbondscoach Coopmans naar ziekenhuis na harde val op ijs
SALT LAKE CITY (ANP) - Bondscoach Jan Coopmans van de Nederlandse schaatsploeg is tijdens de training voor de wereldbeker langebaan in Salt Lake City hard ten val gekomen op de ijspiste. Volgens schaatsen.nl, een website onder beheer van schaatsbond KNSB, is de 64-jarige Limburger met zijn achterhoofd op het ijs terechtgekomen nadat hij van achteren was aangereden door een Poolse schaatsster. Coopmans was even buiten bewustzijn, maar snel weer bij kennis. Hij is voor nader onderzoek naar een ziekenhuis in de Amerikaanse stad gebracht.
"Dit was een serieuze klap", laat Remy de Wit, technisch directeur van de KNSB, weten op de website. Hij vreest dat Coopmans mogelijk een zware hersenschudding heeft opgelopen. De Wit zag de botsing van dichtbij gebeuren.
"Gelukkig waren er heel snel allerlei hulpverleners ter plaatse. De fysiotherapeut van Team Zaanlander verleende direct assistentie, onze bondsarts Rik van der Kolk schoot er op af en ook veel schaatsers wilden Jan oppakken. Het was geen fijn beeld. Jan heeft in het ziekenhuis verschillende onderzoeken ondergaan. Het is nog afwachten wat hij precies heeft opgelopen", aldus De Wit.
Coopmans is bij de KNSB verantwoordelijk voor de ploegonderdelen, waaronder de ploegachtervolging, de massastart en de teamsprint.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
12 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 dag geleden