Schaatsbondscoach Coopmans blijft nacht in ziekenhuis
SALT LAKE CITY (ANP) - Bondscoach Jan Coopmans van de Nederlandse schaatsploeg heeft uit voorzorg de nacht doorgebracht in het ziekenhuis van Salt Lake City. Coopmans (64) kwam donderdag tijdens de training voor de wereldbekerwedstrijden op de Olympic Oval in Utah hard ten val. Hij heeft volgens een woordvoerder van de Nederlandse schaatsbond KNSB vermoedelijk een forse hersenschudding opgelopen.
Coopmans werd aan de zijkant van de baan van achteren aangereden door een gevallen Poolse schaatsster die over het ijs gleed. Hij klapte met zijn achterhoofd op de ijsvloer. "Dit was een serieuze klap", zei technisch directeur Remy de Wit van de KNSB. Coopmans werd naar het ziekenhuis gebracht voor onderzoek en bracht daar ter observatie ook de nacht van donderdag op vrijdag door. Volgens de KNSB is de exacte diagnose nog niet bekend.
Als bondscoach is Coopmans verantwoordelijk voor de teamonderdelen, waaronder de ploegachtervolging, de massastart en de teamsprint. In Salt Lake City staan zaterdag en zondag de massastart en ploegachtervolging voor zowel mannen als vrouwen op het programma. Volgende week is in Calgary de vierde en laatste reguliere wereldbeker van dit seizoen.
Meer uit Sport
SAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
5 uur geledenBREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."
9 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
11 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
1 dag geleden