
Schaatsbond wijst wereldkampioene Kok aan voor EK sprint
UTRECHT (ANP) - De selectiecommissie van schaatsbond KNSB heeft Femke Kok aangewezen voor het het EK sprint dat op 10 en 11 januari in Heerenveen wordt verreden. De regerend wereldkampioene op de 500 meter trok zich afgelopen weekeinde terug voor de tweede dag van het NK sprint, maar heeft een aanwijsplek gekregen. Dat meldt de KNSB.
Kok miste het begin van dit schaatsseizoen omdat ze een virusinfectie had opgelopen. De 24-jarige schaatsster maakte op het NK sprint haar rentree en schaatste meteen de snelste seizoenstijd op de 500 meter met 37,29. Na de eerste dag van het NK sprint stond ze op de tweede plaats achter de latere winnares Jutta Leerdam.
De aanwijsplek van Kok gaat ten koste van Chloé Hoogendoorn. De 20-jarige schaatsster van Team Essent werd op het NK derde achter Leerdam en haar teamgenote Suzanne Schulting.
Naast Kok doen ook Leerdam en Schulting mee aan het EK sprint. Bij de mannen bestaat de Nederlandse deelname uit Jenning de Boo, Merijn Scheperkamp en Tim Prins.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Suzan Lamens komt donderdag op de US Open in actie in het Arthur Ashe Stadium, het grootste tennisstadion ter wereld. De Nederlandse en de Poolse Iga Swiatek zijn ingedeeld in de eerste partij van de dag, die om 17.30 uur Nederlandse tijd begint.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Novak Djokovic staat op de US Open in de derde ronde. De 38-jarige Serviër verloor de eerste set in een tiebreak van de Amerikaan Zachary Svajda, maar trok de partij daarna alsnog naar zich toe: 6-7 (5) 6-3 6-3 6-1. In de eerste ronde had Djokovic ook afgerekend met een Amerikaan, Learner Tien.
8 uur geledenZÜRICH (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder heeft de finale van de Diamond League in Zürich gewonnen. De 26-jarige Volendamse noteerde 20,26 meter als beste afstand en eindigde daarmee als tweede achter Sarah Mitton. De Canadese, die tot 20,67 meter kwam, bleek bij haar winnende stoot buiten de ring te zijn gekomen voordat de kogel de grond raakte. Dat is niet toegestaan.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft een meerjarige overeenkomst gesloten met Mastercard als naamsponsor. Dat maakte de formatie van WK-leider Oscar Piastri en Lando Norris bekend tijdens een bijeenkomst op het Westergasterrein in Amsterdam. De samenwerking gaat vanaf het nieuwe seizoen in, meldde teambaas Zak Brown over 'McLaren Mastercard Formula 1-team'.
11 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters nemen het vrijdag in de achtste finales van het WK in Thailand op tegen Servië. De Servische speelsters verloren hun laatste groepswedstrijd met 3-1 in sets van Japan (23-25 28-30 25-23 18-25) en eindigden daarmee als tweede in groep H, waardoor ze Nederland treffen.
14 uur geledenWATERLOO (ANP) - Lidl-Trek heeft wielrenster Loes Adegeest voor de komende twee seizoenen vastgelegd. Adegeest komt over van FDJ-Suez, waar ze sinds 2023 voor rijdt.
17 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen kijkt ernaar uit om langs de zee van Oranjefans te racen in de Dutch Grand Prix. De regerend wereldkampioen kondigt aan dat hij zijn helm met oranje leeuw komend weekend zal dragen.
18 uur geleden