Schaatsbond: we handelden zorgvuldig met aanwijsplekken Spelen
HEERENVEEN (ANP) - De selectiecommissie van schaatsbond KNSB vindt dat zij zorgvuldig te werk is gegaan in het aanwijzen van schaatsers voor de olympische schaatsploeg. Volgens technisch directeur Remy de Wit is er volgens de vooraf afgesproken procedure gehandeld, legde hij uit nadat Patrick Roest deze week zijn onvrede had geuit over de gang van zaken.
De selectiecommissie wees afgelopen zondag Marcel Bosker aan voor de derde startplaats op de 1500 meter, zodat hij ook kan worden ingezet op de ploegachtervolging. Dit kostte de nummer 3 van het het olympisch kwalificatietoernooi, Tijmen Snel, zijn plek. Roest had gehoopt dat hij als nummer 4 van het OKT in aanmerking zou komen voor de startplek op die afstand en dat Marcel Bosker zou worden aangewezen voor de massastart.
Het aanwijzen van Bosker voor de eerste plek op de massastart zou volgens technisch directeur De Wit echter een "trucje" zijn geweest om zo de vooraf bepaalde procedure te omzeilen. "We hebben met elkaar afgesproken dat we dat niet doen." Bondscoach Jan Coopmans had de technisch directeur vooraf aan het OKT twee namen voor de eerste plekken op de massastart doorgegeven en dat waren Jorrit Bergsma en Irene Schouten.
Teleurstelling
Niet alleen was Roest teleurgesteld dat hij die plek op de 1500 meter niet kreeg. Hij was ook boos dat hij er niet door de technisch directeur over was ingelicht voordat de gehele selectie bekend was gemaakt. Volgens de bond was Roest echter geen rijder waarbij een verandering plaatsvond en was hij daarom niet eerder gebeld.
"Als een rijder met de status van Patrick zo'n signaal geeft dat hij baalt van de communicatie, nemen wij dat serieus", zei De Wit. "Daarom heb ik hem daarna ook gebeld. Ik heb hem geprobeerd uit te leggen dat wij hebben gehandeld volgens de regels die we vooraf met elkaar en met de coaches hebben afgesproken."
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
6 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geleden