Schaatsbond: we handelden zorgvuldig met aanwijsplekken Spelen
HEERENVEEN (ANP) - De selectiecommissie van schaatsbond KNSB vindt dat zij zorgvuldig te werk is gegaan in het aanwijzen van schaatsers voor de olympische schaatsploeg. Volgens technisch directeur Remy de Wit is er volgens de vooraf afgesproken procedure gehandeld, legde hij uit nadat Patrick Roest deze week zijn onvrede had geuit over de gang van zaken.
De selectiecommissie wees afgelopen zondag Marcel Bosker aan voor de derde startplaats op de 1500 meter, zodat hij ook kan worden ingezet op de ploegachtervolging. Dit kostte de nummer 3 van het het olympisch kwalificatietoernooi, Tijmen Snel, zijn plek. Roest had gehoopt dat hij als nummer 4 van het OKT in aanmerking zou komen voor de startplek op die afstand en dat Marcel Bosker zou worden aangewezen voor de massastart.
Het aanwijzen van Bosker voor de eerste plek op de massastart zou volgens technisch directeur De Wit echter een "trucje" zijn geweest om zo de vooraf bepaalde procedure te omzeilen. "We hebben met elkaar afgesproken dat we dat niet doen." Bondscoach Jan Coopmans had de technisch directeur vooraf aan het OKT twee namen voor de eerste plekken op de massastart doorgegeven en dat waren Jorrit Bergsma en Irene Schouten.
Teleurstelling
Niet alleen was Roest teleurgesteld dat hij die plek op de 1500 meter niet kreeg. Hij was ook boos dat hij er niet door de technisch directeur over was ingelicht voordat de gehele selectie bekend was gemaakt. Volgens de bond was Roest echter geen rijder waarbij een verandering plaatsvond en was hij daarom niet eerder gebeld.
"Als een rijder met de status van Patrick zo'n signaal geeft dat hij baalt van de communicatie, nemen wij dat serieus", zei De Wit. "Daarom heb ik hem daarna ook gebeld. Ik heb hem geprobeerd uit te leggen dat wij hebben gehandeld volgens de regels die we vooraf met elkaar en met de coaches hebben afgesproken."
Meer uit Sport
WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
20 uur geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
1 dag geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
1 dag geleden