Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsbond verwacht deze week eerste marathon op natuurijs

Schaatsbond verwacht deze week eerste marathon op natuurijs

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB denkt later deze week mogelijk een marathon op natuurijs te kunnen organiseren. "We staan in de startblokken, maar de weersverwachtingen moeten nog wel uitkomen", zegt Willem Hut, de competitieleider van het marathonschaatsen.

De afgelopen dagen was er juist een beetje dooi. "Dat voelde niet lekker", aldus Hut. De komende dagen wordt echter weer vorst verwacht. De competitieleider van schaatsbond KNSB heeft goede hoop dat er deze week een marathon verreden kan worden.

IJsverenigingen die een marathon willen organiseren, moeten zich eerst aanmelden bij de KNSB. De bond besluit dan tot een ijsmeting. Daarna kan het snel gaan. "Als we dinsdag een baan ter goedkeuring aangeboden krijgen, kan er woensdag al een wedstrijd georganiseerd worden." En misschien donderdag ook nog, denkt Hut. De marathonschaatsers staan volgens hem klaar voor als er wedstrijden op natuurijs mogelijk zijn.

Vijf verenigingen proberen om de eerste marathon op natuurijs te organiseren. Dat zijn Noordlaren, Haaksbergen, Burgum, Nieuw-Buinen en Puttershoek. Normaal gesproken is ijsvereniging Nieuw-Amsterdam in Veenoord ook in de race, maar daar is vanwege een verbouwing van de baan een wedstrijd niet mogelijk. "We hebben wat meer geografische spreiding", stelt de competitieleider tevreden vast, met ook het Friese Burgum en Puttershoek in Zuid-Holland als kandidaten. "Dat is ook goed voor als er bijvoorbeeld in het noorden van Nederland sneeuw is gevallen." Hut zou ook nog graag een locatie in Noord-Brabant willen. "Ik zag dat het daar steenkoud is geweest."

Meer uit Sport

Sinner begint ATP Finals met zege op Auger-Aliassime

TURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.

8 uur geleden
Uitspraak zaak Villars tegen FIA over verkiezingen op 3 december

PARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.

11 uur geleden
Schaatsster Beune hersteld voor 3000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.

11 uur geleden
Ferrari-baas wil dat F1-coureurs Ferrari racen en minder praten

ROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.

13 uur geleden
Amerikaanse tennisser Fritz wint van Musetti op ATP Finals

TURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.

15 uur geleden
Tennisser Alcaraz lost Sinner weer af als mondiale nummer 1

LONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.

22 uur geleden
Teambaas Mekies prijst 'ongelooflijke prestatie' Verstappen

SÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."

1 dag geleden