Schaatsbond noemt verbod op publiek 'onnodig en overbodig'
UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB sluit zich aan bij de oproep aan het kabinet van onder meer voetbalbond KNVB om publiek te blijven toelaten bij sportevenementen. De KNSB noemt het mogelijke verbod op toeschouwers "onnodig en overbodig". Het voornemen van het kabinet om de komende drie weken geen publiek toe te laten bij sportwedstrijden heeft gevolgen voor de wereldbeker shorttrack die eind deze maand plaatsvindt in Dordrecht en voor meerdere marathons.
"De KNSB is geschrokken van het dreigende publieksverbod bij sportwedstrijden", zegt directeur-bestuurder Herman de Haan in een verklaring. "Bij het schaatsen zouden de uitgelekte maatregelen betekenen dat niet alleen de World Cup Shorttrack in Dordrecht zonder publiek verreden moet worden, maar ook een reeks marathonwedstrijden."
"Wij zien hiervan de logica niet in", zegt De Haan. "Het afgelopen jaar heeft de schaatswereld bewezen uitstekend in staat te zijn om wedstrijden coronaveilig te organiseren. Natuurlijk zien wij ook dat het groeiende aantal besmettingen nieuwe maatregelen noodzakelijk maakt, maar wij denken dat deze specifieke beperking onnodig en overbodig is."
Volgens de schaatsbond is het frustrerend voor rijders, vrijwilligers en fans dat de stadions weer leeg moeten blijven. De Haan: "De sportwedstrijden gaan sowieso door, wat bijvoorbeeld voor onze shorttrackers van groot belang is op weg naar de Olympische Spelen van Beijing, maar wij hopen dat dit alsnog met publiek op de tribunes kan gebeuren."
De voetbalbond zei eerder in een fel statement dat voetballiefhebbers door de maatregelen "opnieuw de dupe worden van een falend overheidsbeleid". Vorig seizoen vond een groot deel van de wedstrijden in het betaalde voetbal zonder publiek plaats. Langebaanschaatsen ging in Thialf afgelopen winter door zonder publiek. Schaatsmarathons waren niet toegestaan.
Meer uit Sport
LOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geƫindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
8 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
47 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
56 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
1 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
3 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Max Verstappen is door de teambazen uit de Formule 1 voor de vijfde keer op rij verkozen tot beste F1-coureur van het seizoen. Dat bleek na de jaarlijkse stemming. Verstappen won de prijs voor wereldkampioen Lando Norris, die net als vorig jaar als tweede eindigde. Diens teamgenoot bij McLaren, Oscar Piastri, werd derde.
6 uur geleden